UWAGA!

Targi innowacji w Elblągu

Elbląg, Piątkowe sympozjum
Piątkowe sympozjum (fot. Paweł Serocki).

W Centrum Sportowo-Biznesowym trwają od wczoraj (19 października) dwudniowe, specjalistyczne targi innowacji technologicznych. Towarzyszą im sympozja, na których omawiane są najnowsze osiągnięcia i rozwiązania informatyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Targi są dostępne dla wszystkich, ale szczególne zainteresowanie wzbudziły u studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Targi są pierwszą taką imprezą organizowaną przez elbląską firmę Global Technology Sp. z o.o. działająca od stycznia tego roku w elbląskim Inkubatorze Nowoczesnych Technologii w Centrum Sportu i Biznesu. Już pierwszy dzień wykazał, że pomysł trafił na podatny grunt.
     - Jesteśmy jedną z firm działających w inkubatorze i wraz z nim się rozwijamy - mówi Jarosław Przyłucki, prezes Zarządu Global Technology. - To są pierwsze targi innowacji technologicznych w tym miejscu. Będziemy dążyli, żeby stały się cykliczną imprezą organizowaną dwa razy w roku. Będziemy zapraszali do uczestnictwa w targach jak najwięcej firm o światowej renomie. Chcemy społeczeństwu przybliżać najnowocześniejszy sprzęt komputerowy, jego oprzyrządowanie i oprogramowanie. Tłumnie korzystają z tej prezentacji studenci Instytutu Informatyki Stosowanej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Dodatkowym atutem imprezy są medialne prezentacje i omawianie nowości przez specjalistów na towarzyszącym targom sympozjum - dodaje prezes.
     - To bardzo cenna inicjatywa - mówi Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. - Nasz instytut skończyło już ponad 200 absolwentów. Kontakt z dużymi firmami informatycznymi jest im bardzo potrzebny. Jest to ponadto znakomita okazja dla studiującej młodzieży, by w bezpośrednich kontaktach z przedstawicielami producentów zdobyć dodatkowe wiadomości o aktualnych trendach rozwojowych nowoczesnych technologii - dodaje dyrektor.
     Targi potrwają do soboty, do godz. 16. Zachęcamy elblążan do ich zwiedzenia. Wstęp na targi w hali Centrum Sportu i Biznesu przy Alei Grunwaldzkiej jest wolny.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama