UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Te miliony powinny ucieszyć rowerzystów i żeglarzy

 
Elbląg, We wrześniu na rowerze będzie można bezpiecznie dojechać ścieżką aż do Krasnego Lasu
We wrześniu na rowerze będzie można bezpiecznie dojechać ścieżką aż do Krasnego Lasu (fot. AD, archiwum portEl.l)

Do Elbląga trafi kolejne pięć milionów złotych z funduszy unijnych. Będą przeznaczone na dofinansowanie budowy ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Fromborskiej i przebudowę hangaru żeglarskiego przy ul. Radomskiej.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał dzisiaj w Olsztynie umowy z marszałkiem województwa Gustawem Brzezinem na dofinansowanie obu inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury. Na budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Fromborskiej Elbląg pozyskał 2,3 mln złotych, a na hangar – 2,5 mln zł.
       - Budowa ścieżki jest w trakcie realizacji. Jestem przekonany, że przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej, ale również do zwiększenia bezpieczeństwa w  tej części Elbląga – zaznacza Witold Wróblewski.
       Dotychczas ścieżka pieszo-rowerowa kończyła się na wysokości Bielach. Dzięki tej inwestycji bezpiecznie będzie można spacerować i jeździć rowerem aż do Krasnego Lasu i dalej, bo nowy fragment ścieżki połączy się istniejącym szlakiem Green Velo. Prace mają zakończyć się we wrześniu i kosztować w sumie ponad 4,4 mln złotych.  

  Elbląg, Umowę podpisali Witold Wróblewski i Gustaw Brzezin
Umowę podpisali Witold Wróblewski i Gustaw Brzezin (fot. UM Elbląg)


       Prawie 3 miliony złotych ma z kolei kosztować przebudowa hangaru żeglarskiego przy ul. Radomskiej, tuż obok oddanej kilka lat temu do użytku nowoczesnej mariny. - Gruntowny remont przejdzie hala jachtowa wraz z biurowo-magazynową częścią budynku. Dobudowane również zostanie pomieszczenia dla bosmana – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.
       Powstaną również nowe miejsca parkingowe, droga dojazdowa i chodniki. Przetarg na realizację tej inwestycji dopiero będzie ogłoszony.
      

oprac. red. na podstawie informacji UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama