UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tu mają powstać mieszkania ETBS

 
Elbląg, Osiedle ma powstać między ul. Wiejską a Obrońców Pokoju
Osiedle ma powstać między ul. Wiejską a Obrońców Pokoju (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Między ulicą Obrońców Pokoju a Wiejską ma powstać osiedle mieszkaniowe, które zbuduje Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Miejska spółka otrzyma ten teren jako aport od samorządu na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Ostatnie 40 mieszkań, jakie do użytku oddał ETBS, znajduje się przy ul. Saperów, w budynku, w którym jeszcze kilka lat temu działał Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich. Kolejne też miały powstać w tej lokalizacji, w budynku po III LO, ale okazało się, że ta nieruchomość nie spełnia wymogów technicznych, by zaadaptować ją na mieszkania. Władze miejskiej spółki znalazły więc inny teren, między ulicami Obrońców Pokoju i Wiejską. To trzy działki o łącznej powierzchni jednego hektara.

- Według wstępnej koncepcji teren ulic Obrońców Pokoju i Wiejskiej byłby zagospodarowany 3 budynkami mieszkalnymi 4-kondygnacyjnymi (w każdym około 32 mieszkania) – informuje Agnieszka Nowińska, prezes Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa

  Elbląg, Tu mają powstać mieszkania ETBS
(fot. Michał Skroboszewski)

Społecznego. - Po przekazaniu przez Gminę Miasto Elbląg prawa własności nieruchomości spółka w przyszłym roku  przystąpi do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej , która ustali szczegółowy sposób zagospodarowania terenu , koszty inwestycji oraz określi etapy realizacji zadania.

Decyzję o przekazaniu działek przy Obrońców Pokoju i Wiejskiej radni mają podjąć na najbliższej sesji Rady Miejskiej 28 listopada. Obszar ten nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama