UWAGA!

Tylko do godz. 17 czeka tysiąc ofert pracy

Elbląg, Dziś na targach
Dziś na targach (fot. Paweł Serocki).

W Centrum Sportowo-Biznesowym przy Al. Grunwaldzkiej odbywają się właśnie IV Elbląskie Targi Pracy. Na bezrobotnych czeka około tysiąca ofert. Targi będą czynne do godz. 17.

Swoje stoiska przygotowały 44 firmy z różnych branż. Wszystkie szukają pracowników - zarówno specjalistów, jak i osób bez kwalifikacji zawodowych.
     - Organizując nasze targi, stwarzamy i pracodawcom, i potencjalnym pracownikom przyjazną atmosferę do wzajemnego poznania się, które nierzadko owocuje dalszą współpracą - mówi Ewa Micuda, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. - Z doświadczeń poprzednich lat wiem, że spora część ofert prezentowanych na targach znajduje odbiorców. Czasem osoby bezrobotne otrzymują propozycję pracy „od jutra”, innym razem zgłaszają się do pracodawcy później.
     Na IV Elbląskich Targach Pracy na bezrobotnych czeka ok. tysiąca ofert. Przygotowały je firmy prywatne (26) oraz instytucje publiczne (18).
     - Swoje stoiska mają tu m.in. Urzędy Pracy w Malborku i Braniewie, Państwowa Inspekcja Pracy, a także ZUS i Urząd Skarbowy - wymienia Ewa Micuda. - Niektóre oferty dotyczą szkoleń, instytucje też oferują swoje usługi, np. przy rozliczaniu podatków. Ci wystawcy służą także pomocą i radą osobom, które chcą założyć własną działalność gospodarczą - dodaje.
     Jednym z pracodawców, który poszukuje aż kilkuset pracowników, jest wojsko.
     - Poszukujemy przede wszystkim kandydatów na szeregowych zawodowych - mówi gen. bryg. Wiesław Michnowicz, dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Oferta ta dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Zapotrzebowanie jest tak duże, bo do roku 2012 wojsko ma być w pełni zawodowe - dodaje generał. - A kadry potrzebujemy wszędzie, m.in. na misjach pokojowych.
     Elbląskie Targi Pracy odbywają się dwa razy w roku. Jak zapowiada Ewa Micuda, kolejna edycja zostanie przygotowana w kwietniu 2008 r.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A mówią że nie ma pracy ??? Zlikwidować zasiłki, a te pieniądze przeznaczyć dla osób niepełnosprawnych, zlikwidować urzędy pracy.
 • OK pracy jest dużo, ale dla ludzi po szkołach technicznych: mechanik, lakiernik, wózki widłowe itp. Mam dyplom licencjata ekonomi i nic nieznalazłem, mam prawko B, znam 2 jezyki itp. zaoferowano mi jedynie ULOTKI :)
 • dokładnie nic dla ekonomistów nie było. .. jest praca ale dla ludzi z konkretnym zawodem. np szwaczka prasowaczka monter magazynier itp. ehh taki to właśnie jest ten nasz lokalny rynek pracy. Mamy ładne chodniki i pięknie odremontowane bloki ale co z tego jak do Elbląga nie przychodzą żadne inwestycje i nie powstają nowe miejsca pracy. .. Sonina do roboty. .. :(
 • 1000 ofert. .. :O chyba to jakaś propaganda. .. byłem tam i nie zauważyłem aż tylu ofert! ogólnie było nawet sporo odwiedzających chodź nie za bardzo podobało mi się nastawienie ludzi oferujących prace!! niektórzy widać, że siedzieli tam za karę i swoją postawą wręcz odstraszali odwiedzających!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student.PWSZ(2007-10-23)
 • Zapomnieli dodać, że z tych 1000 ofert pracy w Elblągu jest niecałe 100?!:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zgrywus(2007-10-23)
 • Tak to jest ja sie na łatwizne idze i uczy sie nudnaj ekonomii, ktora jest już przeludniona. Dlatego nie narzekajcie na brak pracy ekonomisci, wybraliście najmniej opłacalny zawod, taki był wasz wybór, hehe Ja jestem po PWSZ po mechanice i budowi maszyn i prace miałem od zaraz w jednej z większych elbląskich firm:) Pozdro
 • I co z tego, że masz dobrze płatą prace, jeśli zachowujesz sie jak prostak i idiota!!
 • hehe, bynajmniej nie płacze nad tym, ze pracy nie mam, tak jak to robią w duzej mierze ekonomiści
 • Witam, dostałem możliwość podjęcia pracy w firmie MAAG Gear Zamech to będzie moja pierwsza praca, czy ktoś zna tą firmę ? czy warto tam pracować? dziekuje.
 • Maag Gear jest czescia Alstom Power to chyba cos mowi. Chyba nie bedzie najgorzej.
 • śmieszni jesteście po tych swoich smisznych szkółkach!!! ekonomia, marketing i zarządzanie, sranie po krzakach, gotowanie na gazie i co jeszcze ?! he he! :-d sie nadajecie do tarcia kapusty!!! liczą sie konkretne zawody!!! pozdro dla ludzi z branży. :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TECHNIK MECHANIK(2007-10-23)
 • Ekonomiści powinni byli pomyslć, zanim stali się kolejnym produktem jakiegoś uniwerku, czyli fabryki mgr - głównie - ekonomii. Może zamiast płakać, że nie ma pracy dla ekonomistów, czas się przekwalifikować? Taka jest rzeczywistość. Hurtem Was wyższe uczelnie wypuszczają, ale co potem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  humanista(2007-10-23)
Reklama