UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczą się jak lepiej uczyć

2009-12-23
Aktualizowany 2009-12-28 09:20

Magisterskie studia uzupełniające, studia podyplomowe oraz kursy specjalistyczne współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego to możliwości, jakie daje nauczycielom elbląskich szkół udział w projekcie „Nauczyciel XXI wieku – doskonalenie zawodowe kadry pedagogicznej w Gminie Elbląg”. Realizacja tego przedsięwzięcia, zaplanowana na lata 2008-2010, ma istotny wpływ na podwyższenie kwalifikacji elbląskiej kadry pedagogicznej. To dobra wiadomość dla rodziców – nasze dzieci uczyć będą nauczyciele jeszcze lepiej przygotowani do zawodu.

Projekt ten stanowi odpowiedź na wyzwania stojące przed naszym miastem w dziedzinie oświaty. Jego beneficjentami są nauczyciele oraz instruktorzy nauki zawodu, zatrudnieni w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych, którzy dzięki uczestnictwu w projekcie dostosują swoje kwalifikacje do wymagań szkolnictwa oraz rozwijającej się gospodarki opartej na wiedzy.
       Obecnie tylko dobrze wyedukowany nauczyciel jest w stanie należycie przygotować młodego człowieka do przyszłego życia zawodowego i społecznego, pomóc mu w rozwijaniu kompetencji kluczowych, niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy. Doskonalenie zawodowe nauczycieli w warunkach ciągłej zmiany nie jest zadaniem łatwym. Wprowadzane w ostatnich latach reformy w systemie edukacji, takie jak np. zmiana ustroju szkolnego, reforma egzaminu maturalnego, wprowadzenie egzaminów (sprawdzianów) zewnętrznych w gimnazjach (szkołach podstawowych), wdrażanie kształcenia modułowego w szkołach zawodowych, wymuszają na nauczycielach ciągłe podnoszenie kwalifikacji.
       Nowe wymagania stawiane nauczycielom wypływają nie tylko z reform czy zmian w zakresie podstawy programowej, ale również ze zmieniającej się sytuacji demograficznej czy postępu technicznego. Uzyskane wiele lat wcześniej kwalifikacje niekoniecznie muszą odpowiadać współczesnym wymaganiom. Niezbędne więc jest ciągłe orientowanie się w postępie wiedzy oraz zdobywanie dodatkowych kwalifikacji, by w szkole XXI wieku pracowali kreatywni i wszechstronnie przygotowani pedagodzy.
      

 


       Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
       Ogólna wartość projektu wynosi 552.235 zł.
       W 2008 roku w ramach projektu dofinansowano doskonalenie zawodowe 130 nauczycieli, w tym roku dla 207 nauczycieli.
       Projekt będzie kontynuowany w 2010 roku.

---------------------- Artykuł promocyjny -------------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej