UWAGA!

Udany rok Browaru

Elbląg, Dyr. Roman Korzeniowski
Dyr. Roman Korzeniowski (fot. Damian Matwiejczyk)

Ponad 2 miliony hektolitrów piwa wyprodukował w ubiegłym roku Browar w Elblągu. To nieco więcej, niż planowano. Firma szczyci się też bardzo dobrymi wskaźnikami kosztów produkcji i osiągnięciami w ochronie środowiska.

Półtora z wyprodukowanych w Elblągu dwóch milionów hektolitrów piwa to specjalność elbląska - Specjal. To - jak wynika z podsumowania ubiegłorocznej sprzedaży - najmocniejsza w kraju marka regionalna.
     - Wszystkie sukcesy browaru to zasługa ciężkiej pracy naszej załogi - mówi Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu. - W dobie tak ostrej konkurencji nie wystarczy już mieć browar, który produkuje piwo. Dzisiaj, żeby się utrzymać na rynku, trzeba produkować piwo o najwyższej jakości po najniższych możliwych do osiągnięcia kosztach.
     Elbląski browar jest liderem w dziedzinie umiejętności korzystania z systemów zarządzania: środowiskowego (ISO 14001: 2004), jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym produktu
     (ISO 9001:2000 i HACC DS.3027 E) oraz zarządzania BHP (PN-N-18001:2004 i OHSAS:1999). Audytorzy tych systemów podkreślają podczas kontroli duży profesjonalizm i zaangażowanie pracowników browaru w realizacji zadań wynikających z wymagań systemów. Ta staranność o wysoką jakość przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji lokuje Browar w Elblągu na pierwszych miejscach w koncernie Heinekena. A ma on na całym świecie ponad 60 browarów, także takich z wielowiekowymi tradycjami:
     - To także zasługa najnowocześniejszych urządzeń i technologii wprowadzanych w naszych browarach w okresie prywatyzacji - mówi Krzysztof Rut, dyrektor ds. korporacyjnych Grupy Żywiec. - A Browar w Elblągu jest liderem nie tylko w naszej Grupie, ale też wśród innych polskich browarów.
     Dzięki dobrym wynikom finansowym elbląskiego Browaru firma może nadal wspierać wiele imprez kulturalnych, przedsięwzięć sportowych i charytatywnych w mieście i regionie.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego Browar nie produkuje piwa markowego ponadregionalnego jak kiedyś było EB.
 • Bo stanowiłby konkurencję dla Warki i Żywca...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pracownik(2006-05-18)
 • ...i tą Warke zjadłby z powodzeniem. Przecież od dawna słyszy się opinie , że Warka JP produkowana w Elblągu jest o wiele lepsza niż w produkowana w Warce.
 • Dudek to powinien zniknąć z reklamy Warki , bo "Uznanie to się zdobywa na Śląsku.." a nie na ławce w Liverpoolu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MegaLol(2006-05-18)
 • specjalek jest najlepszy i najtanszy. dlatego browar dobrze sie trzyma
 • Specjalek specjalkiem. Ale martwi mnie , że Specjala nawarzyła też Warka i pakują w butelki 0,65. Piłem i powiem jedno - tym ścierwem ( bynajmniej dla mnie ) chcą chyba zepsuć markę w Polsce...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Specjal Mistrzostwo Swiata(2006-05-18)
 • Ja tam pije codzinnie specjalka tym samym wspieram nasz kochany Elblag i browar. Zeby tak wszyscy robili i pili!! Tylko z glowa;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spejalista(2006-05-18)
 • to prawda wczoraj p[ilem 0,65 specjala i nie moglem sie nadziwic co za gowno, moze masz racje z tym ze to zrobila warka (nie sprawdzalem) ale nie polecam
 • A gdzie wyniki finansowe ALSTOM POWER. Tez sa ostro na plusie, zapotrzebowanie na energie rosie i bedzie roslo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zadowlony(2006-05-18)
 • Nasz SPECJALEK jest dobry. Rownie dobre bylo kiedys piwo z Braniewa. Podobno niedlugo wznawiaja produkcje. Czekamy na BRANIEW-browar!!!! :o)
 • A jakie to piwo bylo stricto z Braniewa? Bylo EB ktore robilo i Braniewo i Elblag, chodz obecnie rowniez je robia w niewielkiej ilosci - ale juz tylko Elblag.
 • Do powyższej wypowiedzi: Masz rację , Braniewo robiło EB 0,33 twist-off oraz 0,5 , natomiast Elblag 0,5. Wydaję mi się , że z Braniewa było lepsze ( ALE TO MOJA OPINIA - nie , żeby z Elbląga było złe , ale Braniewskie lepsze - pewnie to przez wodę ). Teraz w Elblągu robi się jeszcze "It's time for EB" - ale głównie na export ( zagraniczniaki lubią lekkie piwa ). Ale patrząc na całość produkcji EB - niestety , ta marka umiera (albo już umarła - gdzie kegi , gdzie puszki ??? ). Szkoda....
Reklama