UWAGA!

Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS lub skorzystaj z e-wizyty

 Elbląg, Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS lub skorzystaj z e-wizyty
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że klienci mogą telefonicznie umówić się na wizytę w placówce ZUS. Wizytę na sali obsługi klientów można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie oraz o wybranej godzinie. W tym celu każdy, oddział ZUS uruchomił specjalny numer telefonu.

Aby umówić wizytę w oddziale w Elblągu należy zadzwonić pod numer 55 641 93 72.

 

Jeszcze do niedawna z rezerwacji wizyty w placówce ZUS mogli skorzystać klienci, którzy mieli swoje konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Teraz można do nas także zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy, niezależnie od tego, czy ma już konto na PUE.

 

-Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu kontaktowego. Należy również podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS - wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

 

Klient, który nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

 

To rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie
       w sytuacji epidemicznej. Wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego (zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę).

 

Warto pamiętać, że niemalże rok temu wprowadziliśmy e-Wizytę, czyli wideo rozmowę z naszym ekspertem z placówki ZUS. Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść na stronie www.zus.pl –"WIZYTA W ZUS” – E-Wizyta przez Internet . E-wizytę należy umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy. W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale taką wizytę można umówić. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9:00-14:30. Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.

Anna Ilukiewicz Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama