UWAGA!

Unia da pieniądze na przebudowę ul. Traugutta

Elbląg, Unia da pieniądze na przebudowę ul. Traugutta
Fot. Anna Dembińska.

Elbląski samorząd otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 6 mln złotych na przebudowę ul. Traugutta. Realizacja tej inwestycji ma wpłynąć na poprawę warunków i bezpieczeństwa w ruchu pojazdów i pieszych.

Przebudowa ul. Traugutta odbywać się będzie od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich (bez tego skrzyżowania) do skrzyżowania z ulicą Moniuszki wraz z tym skrzyżowaniem, natomiast z pominięciem skrzyżowania z ulicami Górnośląską i Nowowiejską. Zakres inwestycji obejmuje między innymi: przebudowę jezdni, przebudowę i budowę chodników, przebudowę i budowę zatok postojowych, budowę zatok autobusowych z wiatami i peronami, przebudowę i budowę zjazdów, oświetlenia ulicznego, odwodnienia ulic, usunięcie kolizji infrastruktury technicznej, gospodarkę drzewostanem i projekt zieleni.
       Dzięki realizacji projektu uporządkowane zostaną istniejące ulice, dzięki czemu poprawią się warunki i bezpieczeństwo w ruchu pojazdów i pieszych. Produktami projektu będą: zrekonstruowana droga o długości 0,76 km, 1,56 km chodników, 3 zatoki autobusowe oraz 11 przejść dla pieszych.
       Szacunkowy koszt inwestycji to prawie 9 383 096 zł, z czego dofinansowanie z RPO WiM wynosi 6 236 181,70 zł.
      
UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • z peronami?? WTF?
 • a autostrada kosztuje 2 razy tyle,
 • kosztorys dla naiwnych. Polożenie 10 cm warstwy asfaltu na ulicy dlugości 760 metrów ma kosztować 10 milionów zlotych?No zapomnialem o slupach oświetleniowych i jakichś tam drzewkach. Kto zatwierdzil tak wygórowany kosztorys. NIK chyba spi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ekonomista(2009-12-28)
 • A co do przebudowy przypilnować wykonawców powód : jak wykonują taką inwestycję często idzie nowa nawierzchnia na starą. Podnosi się krawęzniki te piękne z granitu się wyrywa a wstawia z betonu. Cały teren idzie w górę zmienia się rzędne. Okienka piwniczne w budynkach przyległych czy to starych kamienicach czy to nowych do ulicy niegdyś dostępne teraz prawie zostają zamurowane. Sprawa kolejna wszędzie asfalt pod 3/4 ulic starego Ega znajduję się kostka kamienna te po przebudowie kostki już nie mają. HeHe czemu :). Może tak pozostawić odcinki takie przy starych częściach miasta. Może Eg by się poszczycił ze ma piękne brukowane ulice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  robotnik drogowy(2009-12-29)
 • Królewiecka Tyle Lat Nie Remontowana dołki i górki ale bez dziur i się jedzie. Ktos napisze ze ślisko na kamieniu. Ile wypadków na takiej Królewiekiej a Ile na Asfalt Dąbka. Jak bedzie gnał przez miasto to i ślisko bedzie na asfalcie. Jeszcze wiele UWAG ale mało miejsca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  robotnik drogowy(2009-12-29)
 • NIK i CBA chyba nie wiedzą jak dojechać do Elblaga, bo jakby dojechały to i pól roku na kontrole byloby za krotko.
 • wreszcie porządny dojazd do pizzerii przy Traugutta w parku koło czołgu będzie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ niezalogowany(2009-12-29)
 • zeby tylko tych porabanych spowalnizczy nie polozyli. Te ktore sa na ulicy Beniowskiego to juz zglosilem do trybunalu praw czlowieka!!!!
 • ty robotnik drogowy!! wy nawet zwyklego asfaltu wylac porzadnie nie umiecie. Dziury sie robia po roku!! powinno sie was wszystkich do wiezienia wsadzic nieroby niedouczone!!!
 • Elbląg jest coraz piękniejszy-cieszę się że dostaje to miasto dotacje-oj bardzo-tylko nie zapomnijcie moi mili o zieleni i kwiatkach-i remontujcie i odnawiajcie-róbcie wszystko-aby ELBLĄG był piękniejszy-a Goście nie tylko z kraju-i zza granicy będą przyjeżdżać-i nie zapomnijcie o kolejce torowej PKP do Braniewa przez Frombork-będą profity-oj będą-i nie zapomnijcie o kwiatkach-gość-zi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie nie(2010-01-01)
 • Mam nadziej ze czołgu nie przeniosa
 • Robotnik drogowy, dokładnie taki tępy młot. Inżynierowie dostają do ręki projekt budowlany i jeśli w projekcie jest napisane, że podkładem będzie stara warstwa masy bitumicznej to tak będzie. To nie jest żadne widzi mi się wykonawcy. Takie rzeczy by po prostu nie przeszły. Inwestor kontroluje jakość prac. Dlatego ty jesteś tylko robolem, który potrafi krzyczeć na forum, a nie z nadzoru. Pzdr
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anty głupol(2010-01-04)
Reklama