UWAGA!

Unijne środki wsparły elbląską inwestycję drogową

Urząd Miejski w Elblągu ubiega się o zwrot blisko 3,5 mln złotych, które pochłonęła przebudowa skrzyżowania ulic Traugutta - Nowowiejska - Górnośląska wraz z ulicą Nowowiejską. Dofinansowanie pochodzi ze środków unijnych.

Inwestycja została zrealizowana w latach 2006/2007. Objęła: przebudowę całej ulicy Nowowiejskiej wraz ze wszystkimi zjazdami, przebudowę skrzyżowania o nietypowej geometrii na skrzyżowanie w postaci ronda dwupasmowego (ulic Traugutta – Nowowiejskiej – Górnośląskiej), przebudowę przylegających chodników, budowę ścieżek rowerowych oraz zatok autobusowych przy przystankach wzdłuż ulicy Nowowiejskiej.
       Jej koszt to ponad 4,5 mln zł, w tym wkład własny miasta - 1 mln 166 tys. 152 zł. Reszta to kwota dofinansowana w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004 – 2006, Priorytet 1 – Rozbudowa i modernizacja infrastruktury służącej wzmacnianiu konkurencyjności regionów, Działanie 1.1 Modernizacja i rozbudowa regionalnego układu transportowego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
       Urząd Miasta złoży wniosek o jej przekazanie.
       - Wniosek jest efektem umowy, podpisanej 26 czerwca 2009 roku w Olsztynie przez Mariana Podziewskiego, wojewodę warmińsko-mazurskim i Henryka Słoninę, prezydenta Elbląga – informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pewnie nie załatwią, jak to w, ,warmińsko- murzyńskim, ,. .. forsa dla Olsztyna, obiecanki, cacanki dla Elbląga.
 • nie martw się, już załatwili
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowana(2009-07-24)
 • Ten kto zatwierdził projekt tego ronda powinien go rozebrać i zbudować na własny koszt normalne pęłne rondo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaziuk Pijanica(2009-07-24)
 • Mam podstawy tak sądzić jak napisałem, bo czytam: program operacyjny 2004/2006,realizacja:2006/2007,a urząd wystąpi o pieniądzę ( bo jeszcze nie wystąpił!) dopiero w 2009 bo łaskawca coś tam podpisał, że być może!Jeżeli wziął kredyt to i tak wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle - hieny z banków to dopiero zwierzęta!Nie oceniam tu nawet efektów bo tz: JAJO CLARA funkcjonowało z równie dobrym skutkiem!
 • przestańcie narzekać, mamy najlepszego prezydenta jakiego nie ma nikt w PRL-u.
 • Nie narzekam na prezydenta ani RP, ani Elbląga! Tylko proszę o rzetelne i normalne informacje!. Wiem, że projekty unijne to droga przez mękę. Tu paragraf, tam przecinek, łamane przez kopane oraz opus śiudme, trzy razy pukać. .. . To, że mentalnie jesteśmy stłamszeni i brak nam ikry do działań to także obraz rzeczywistości pojawiający się w prasie, portalach internetowych, telewizji. .. Czasy takie są jacy są ludzie. Nie dajmy się różnego rodzaju hienom medialnym, które by zaistnieć zrobią z faktu legendę na dwa stulecia. A i piszącym warto przypomnieć parę rzeczy. .. Ten PORTAL jest na poziomie na tyle dobrym iż warto go czytać, a ludziom na posadach życzyć profesjonalizmu.
 • Wielka szkoda, że zlikwidowali rondo na ul. Nowowiejskiej-12 Lutego-Teatralna. Ronda zwiększają przepustowośc skrzyżowań o 40 % i nie jest potrzebna sygnalizacja świetlna która powoduje korki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzysio(2009-07-24)
 • Gratuluję Panu Prezydentowi Elbląga decyzji o totalnej demolce trasy Bolka i Lolka z ulicą Bema i placu przed pomnikiem. Nie tworzłly się na tej trasie korki, nie bylo wyboi. Koszt - wiele milionów wyrzuconych w błoto. Konieczne natomiast są remonty większości ulic w Elblągu. Tragiczna m. in. jest ul. Robotnicza od Kauflandu do ul. Gwiezdnej, ul. Gwiezdna gdzie na wybojach uszkadza się zawieszenie i gubi kola.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIlusia(2009-07-25)
Reklama