UWAGA!

Usługi biznesowe lokują się na Warmii i Mazurach

2015-10-23
08:00
Usługi biznesowe lokują się na Warmii i Mazurach

Atuty gospodarcze miast z województwa warmińsko-mazurskiego sprawiają, że coraz popularniejsze staje się powierzanie wybranych procesów biznesowych firmom zewnętrznym.

Jeszcze do niedawna za centrum outsourcingu uważane były kraje położone w południowo-wschodniej części Azji (m.in. Chiny czy Indie). W ostatnich latach sektor BPO (Business Process Outsourcing) notuje dynamiczny wzrost także w całej Polsce i coraz większego znaczenia nabiera także w gospodarce województwa warmińsko-mazurskiego. Przede wszystkim w dwóch największych miastach regionu – Olsztynie oraz w Elblągu. Z pewnością duży wpływ na rozwój centrów usług biznesowych ma obecności firm zagranicznych z innych branż, które świadczą o możliwościach inwestycyjnych w regionie; funkcjonowanie inkubatorów przedsiębiorczości oraz parków technologicznych; funkcjonowanie podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy otwartość przedstawicieli instytucji publicznych wobec inwestorów. Największe miasta regionu mają do zaoferowania nowoczesne powierzchnie biurowe czy konkurencyjny rynek płac. Nie brakuje ponadto wykształconych absolwentów szkół wyższych, które przystosowują swoją ofertę do potrzeb rynku i oczekiwań inwestorów.
      
       Własne biura ulokowały tutaj globalny dostawca usług w dziedzinie zarządzania klientem, zatrudniający około 460 pracowników. Działają także centra, świadczące serwisowe usługi dla klientów banku oraz podmiotów w 40 krajach świata i zatrudnia ponad tysiąc osób. Nie brakuje również firmy zajmującej się rachunkowością dla linii lotniczych i świadczy usługi tego rodzaju przedsiębiorstw z całego świata. Co ciekawe firma posiada swoje biura jedynie w USA oraz Irlandii.
      
       W całym sektorze usług Olsztyna i Elbląga zatrudnionych jest obecnie ponad 2500 osób.
      
       Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:
       - Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, którzy udzielą pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom, zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu; Eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz kompleksowe informacje, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie; więcej na stronie www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem telefonu 89 512 51 70;
       - Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa; aby dowiedzieć się więcej sprawdź strony www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl lub zadzwoń 89 521 12 62.
      
      
------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej