UWAGA!

Utrudnienia na Modlińskiej i Ostródzkiej

W połowie lipca rozpoczęły się kompleksowe prace modernizacyjne ulic Modlińskiej i Ostródzkiej. W tegorocznym budżecie miasta na ten cel przeznaczono około 1 mln złotych. Wykonawca zadania - firma Skanska S.A. Oddział Budownictwa Drogowo-Mostowego w Gdańsku - zapowiada, że jeszcze w tym roku zakończy modernizację ulicy Ostródzkiej.

To dobra informacja zwłaszcza dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 zlokalizowanej w pobliżu tej ulicy.
     Pierwsze do akcji przystąpiły brygady Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które aktualnie prowadzą przebudowę wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ciągach obu ulic. Roboty powodują utrudnienia w ruchu drogowym, wyznaczono na pewnych odcinkach objazdy. Na Ostródzkiej, która w ubiegłym roku otrzymała oświetlenie, przebudowane zostaną jezdnia, chodniki, zjazdy i kanalizacja deszczowa. Zabezpieczone też będą sieci telekomunikacyjne.
     Z kolei na ulicy Modlińskiej w pierwszej kolejności usunięte zostaną podziemne kolizje sieci infrastruktury technicznej. Następnie do prac przystąpią drogowcy. Czeka ich przebudowa jezdni, chodników i zjazdów, a także wykonanie oświetlenia całej ulicy. Zakończenie modernizacji ul. Modlińskiej zaplanowano w przyszłym roku.
     W Zarządzie Dróg Urzędu Miejskiego przygotowywane są kolejne zadania modernizacyjne w tym rejonie miasta. Przypominamy, że w ubiegłym roku kompleksowemu liftingowi poddano ulicę Krakowską, a w kolejnych latach taki zabieg przejdą ulice Szucha, Gdyńska, Skierniewicka i Szczecińska.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A co z ulicą Suwalską? Jest w beznadziejnym stanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Suwałk(2008-08-06)
 • Gorszej ulicy od Beniowskiego nie ma. Ryją, zasypują. Zasypują, ryją i tak w koło Macieju od 15 lat. Chyba tym co przyznawali miastom w Polsce organizację EURO 2012 wozili w Elblągu po Beniowskiego. I bardzo dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kultywator(2008-08-06)
 • Jeżeli jest tak samo genialna koncepcja modernizacji jak kawałek Okrzei i skrzyżowanie z Robotniczą to będzie to kolejny milion wywalony w błoto. Kiedy ulicami w Elblągu zajmą się fachowcy a przynajmniej gość który ma prawo jazdy, bo inaczej to 30 lat będziemy naprawiać te modernizacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szofer i(2008-08-06)
 • a ja mam nadzieję, że nie zamkną wyjazdu od odnogi ulicy Modlińskiej we wspaniały sposób, jak to tylko drogowcy potrafią :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskana(2008-08-06)
 • Remont ul Modlińskiej trwa, ale 10 tonowe ciężarowki z piachem i gruzem ryją nawierzchnie i tak w opłakanym stanie sąsiednich uliczek np ul Szczecińskiej która ma być remontowana w przyszłych latach ?( a do tego czasu mieszkańcy maja latać ). A może remonty zaczynać od końca ulicy i dowozić materialy po starym odcinku drogi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdzisio(2008-08-06)
 • Wróciłem niedawno z Madrytu. Kochani!!! Tamci w Hiszpanii pobudowali 5 obwodnic miasta pod ziemią!!!Zaczyna się od centrum i po kolei po poszczególnych dzielnicach na zewnątrz promieniście!!! W centrum miasta nie ma korków!!! Ci Hiszpanie to jacyś debile. Jakim prawem wymyślili coś co działa skutecznie!! U nas Wprowadza się opłaty za wjazd do centrum miasta i to ma być lekarstwem na korki! I co najdziwniejsze! Pod ziemią mknąc czteropasmową obwodnicą dostaniesz się do każdej części miasta. Niezwykle czytelnie oznakowane zjazdy z podziemnej obwodnicy. Wyjazd z Zatorza przy zamkniętych szlabanach jest od czasów wojny THE BEST!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ksamol(2008-08-06)
 • ksamol rozmarzyłeś się chłopie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krzysiek(2008-08-07)
 • Wreszcie jest remont ul. Ostródzkiej! Dziękujemy w imieniu mieszkańców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkańcy(2008-08-07)
Reklama