UWAGA!

W czwartek pikieta przed Logstorem

W elbląskiej fabryce Logstor trwa 12 dzień strajku. Protestujący domagają się już nie nagrody, a podwyżki, jednak nie w takiej wysokości, jaką proponuje zarząd spółki. Za nimi murem stanął Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” w Elblągu, który zaprasza jutro (18 września) w godz. od 16 do 18 na ul. Malborską na pikietę popierającą strajkujących.

Strajk w Logstorze rozpoczął się 2 września. Protestującym chodziło o nagrody za – ich zdaniem - duży zysk wypracowany w roku 2007. Zarząd zdecydowanie odpowiedział, że nie ma takiej podstawy prawnej, ale zaproponował podwyżki w wysokości 2 i 4 procent (odpowiednio dla pracowników administracji i produkcji). Komitet strajkowy zmienił swoje żądanie z nagrody na podwyżkę, ale nie w proponowanej wysokości.
     - My i tak znacznie zmniejszyliśmy nasze żądania – mówi Andrzej Szatkowski, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w elbląskim Logstorze. – Mówimy – dobrze niech będą podwyżki, ale wyższe. Sugerowaliśmy 4 i 6 procent lub 6 i 8 procent, zaproponowaliśmy nawet rozwiązanie gotówkowe – po prostu dać każdemu pracownikowi po 250 zł podwyżki. Jednak pracodawca nie chce o tym słyszeć.
     - Odbyło się tylko jedno spotkanie przy stole i na tym koniec- kontynuuje przewodniczący Szatkowski. – Zarząd nie chce ustąpić, a sytuacja staje się już trudna do zniesienia. Załoga jest bardzo zdeterminowana i od strajku nie chce odstąpić.
     - Nam nie chodzi o to, by pokazać, że to my zwyciężymy – zapewnia Szatkowski. – Chcemy porozumienia takiego, by żadna ze stron nie czuła poniesionej porażki.
     12 września zarząd spółki Logstor Polska skierował do komitetu strajkowego pismo, w którym „wyraża zaniepokojenie brakiem poczucia odpowiedzialności osób kierujących strajkiem za losy zakładu, jak i jego pracowników. (…) Pracodawca wzywa komitet strajkowy do natychmiastowego przyjęcia propozycji porozumienia kończącego spór zbiorowy i trwający strajk, którą to propozycję przedstawił we wcześniejszym piśmie (chodzi o podwyżki 2- i 4-procentowe – red.), a której to propozycji strona związkowa nie potrafiła do tej pory merytorycznie podważyć.”
     - Pracodawca tak naprawdę ignoruje sytuację w firmie i nie chce rozmawiać – ripostuje Andrzej Szatkowski. – Ma swoją siłę i – patrząc na zyski – stać go na ten strajk. Jednak nie na konstruktywne rozmowy.
     Strajkujących wspiera Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. W czwartek 18 września w godz. od 16 do 18 organizuje pikietę przed siedzibą spółki Logstor Polska przy ul. Malborskiej 60.
     - Pikieta ma wyrażać poparcie słusznych żądań pracowników spółki wysuwanych w trakcie sporu zbiorowego, który przeszedł w fazę strajku, który trwa już od 2 tygodni – mówi Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej „Solidarności”. - Od kiedy trwa protest pracodawca konsekwentnie unika rozmów z pracownikami, nawet pomimo wykazania przez protestujących dobrej woli połączonej z ograniczeniem pierwotnych żądań. Jedyną odpowiedzią ze strony władz spółki były zapowiedzi likwidacji miejsc pracy.
     Zarząd Regionu na nadzwyczajnym posiedzeniu, które odbyło się 10 września, jak również przewodniczący zakładowych organizacji związkowych w dniu 15 września, wyrazili pełne poparcie dla działań strajkujących oraz zadeklarowali udzielenie strajkującym wszelkiej możliwej pomocy. Jedną z ważnych form wsparcia strajkujących jest wyrażenie przez możliwie najszersze grono protestu przeciwko ignorowaniu żądań pracowniczych przez pracodawcę.
     - W związku z powyższym prosimy o aktywne włączenie się w akcję poparcia strajkujących poprzez przesyłanie na mailowy adres spółki Logstor: lrpolska@logstor.com wyrazów poparcia dla strajkujących oraz żądań niezwłocznego przystąpienia władz spółki do rozmów ze strajkującymi – dodaje Kozłowski. - Zarząd Regionu apeluje również do członków NSZZ „Solidarność” oraz do wszystkich zainteresowanych poprawą standardów zatrudnienia o czynne uczestnictwo w proteście przed siedzibą spółki Logstor Polska w Elblągu przy ul. Malborskiej 60, 18 września od godz. 16.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przypłynę pod Logstor kajakiem
 • ale bzdura. .. . kto tu nie pracuje niech nie zabiera glosu. .. kozlowski jelopie juz nie jedna firme rozwaliles. .. . nie wpierdzielaj sie w nie swoje gacie bo jestes w elblagu jak wrzut na dupie. .. gdzie sie nie pojawisz tam zawsze cos upadnie. .. .. to co tu jest napisane sugeruje tylko ze szatkowski juz sam nie wie oco mu chodzi najpierw premia a skoro prawnie tego nie moze uzyskac to zmienia na podwyzki. .. . to jest dopiero bezprawie. .. kazdy chce nagrody to fakt ale to co sie tu wyprawia przechodzi ludzkie pojecie. .. 40 osob strajkujacych z czego 1/3 to sezonowi ktorym niedlugo koncza sie umowy decyduja o lasach 206 pracownikow. .. .to jest dopiero ciekawe zycze powodzenia strajkujacym w szukaniu sobie nowej lepszej ich zdaniem pracy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zyczliwy(2008-09-17)
 • Mają racje, zarabiam 1750 netto, żona tak samo. Ledwo łączę koniec z końcem. Gdy mówię o podwyżce to wszyscy się denerwują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elb_adam(2008-09-17)
 • 1750 zł netto, chłopie ja pracuję 30 lat za 1150
 • A czasaminiue mobbingją tam pracowników?
 • pozwalniać ich, zatrudnić nowych co będą chcieli pracować a nie pikietować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bartuś(2008-09-17)
 • Tak dajcie Chińczykow oni za 800zł beda pracowac i za miske ryzu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kingdom(2008-09-17)
 • chcieliscie "demokracji"to macie. Ile zarabia Kozłowski. .. .. ?????
 • ile zarabia Szatkowski???
 • Ludzie Taki facecik jak Kozłowski obiecał nam pomoc za czaów Halexu to statyska który podjudz ai podpuszcza ludzi a potem zawija się i tle go zobaczycie To faceci który napewno nie będzie obstawaił za Wami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polska Solidarna bez Kozłowski(2008-09-17)
 • mam pytanie ile tam się zarabia i ilu strajkuje osób tych co pracują na stałe a ci sezonowi to niech spier. .. ..
 • a pan który pracuje 30 lat za 1150 netto zł to niech wytłumaczy jak on to zrobił bo ja za takie pieniądze nie pujde do pracy a co dopiero 30 lat temu co on pierd. ..
Reklama