UWAGA!

W poszukiwaniu kupca

 Elbląg, Działki przy ul. Krótkiej zostały ponownie wystawione na przetarg
Działki przy ul. Krótkiej zostały ponownie wystawione na przetarg (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Miasto po raz kolejny chce sprzedać dwie działki przy ul. Krótkiej. Urzędnicy chcieliby, aby powstało tam centrum usług wraz z parkingiem wielopoziomowym.

6 kwietnia, podczas pierwszej próby sprzedaży, nie znalazł się żaden chętny. Kolejny przetarg odbędzie się 24 sierpnia. Chętni do udziału muszą wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość o powierzchni 0,33 ha jest przeznaczona pod zabudowę usługową. Dziś na jednej działce jest parking, niegdyś płatny, od 2017 r. bezpłatny. Na drugiej jest trawnik i chodniki. Znajdującą się tam formę przestrzenną nabywca na własny koszt musi przenieść w miejsce wskazane przez ratusz i Galerię EL. Na działce ma powstać centrum usług oraz wielopoziomowy parking na około 200 samochodów z wjazdem od ul. Krótkiej.

Urzędnicy dwie działki, które chcą sprzedać w tym przetargu wycenili na 912 tys. zł netto. Taka sama cena obowiązywała w poprzednim przetargu, który nie wzbudził zainteresowania potencjalnych nabywców. Przypomnijmy: na wcześniejszy przetarg nikt nie wpłacił wadium.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama