UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W poszukiwaniu kupca

 
Elbląg, Działki przy ul. Krótkiej zostały ponownie wystawione na przetarg
Działki przy ul. Krótkiej zostały ponownie wystawione na przetarg (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

Miasto po raz kolejny chce sprzedać dwie działki przy ul. Krótkiej. Urzędnicy chcieliby, aby powstało tam centrum usług wraz z parkingiem wielopoziomowym.

6 kwietnia, podczas pierwszej próby sprzedaży, nie znalazł się żaden chętny. Kolejny przetarg odbędzie się 24 sierpnia. Chętni do udziału muszą wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość o powierzchni 0,33 ha jest przeznaczona pod zabudowę usługową. Dziś na jednej działce jest parking, niegdyś płatny, od 2017 r. bezpłatny. Na drugiej jest trawnik i chodniki. Znajdującą się tam formę przestrzenną nabywca na własny koszt musi przenieść w miejsce wskazane przez ratusz i Galerię EL. Na działce ma powstać centrum usług oraz wielopoziomowy parking na około 200 samochodów z wjazdem od ul. Krótkiej.

Urzędnicy dwie działki, które chcą sprzedać w tym przetargu wycenili na 912 tys. zł netto. Taka sama cena obowiązywała w poprzednim przetargu, który nie wzbudził zainteresowania potencjalnych nabywców. Przypomnijmy: na wcześniejszy przetarg nikt nie wpłacił wadium.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama