UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wakacje na płatnym stażu

 
Elbląg, Zasady gry o staż wyjaśniali dzisiaj na konferencji prasowej Tomasz Chętnik, Jerzy Wilk i Hanna Laska-Kleinszmidt
Zasady gry o staż wyjaśniali dzisiaj na konferencji prasowej Tomasz Chętnik, Jerzy Wilk i Hanna Laska-Kleinszmidt (fot. Witold Sadowski)

Elbląscy przedsiębiorcy ufundują 24 wakacyjne płatne staże dla młodych osób powyżej 18. roku życia, które skończyły lub kończą szkołę średnią lub studia. Na zgłoszenia czekają do 9 czerwca. Akcję „Gra o wakacyjny staż” prowadzi Elbląska Izba Gospodarcza, która wzoruje się na gdańskich rozwiązaniach.

- Dzięki naszej akcji chcemy po pierwsze dać sygnał młodym osobom, że w Elblągu mogą zdobyć doświadczenie, że są firmy, w których mogą się wiele nauczyć, że otrzymają za to wynagrodzenie i że nie muszą wyjeżdżać z miasta w poszukiwaniu pracy. Po drugie chcemy dać znać przedsiębiorcom, którzy często narzekają, że nie mają odpowiednich kandydatów do pracy, że to najlepsza droga do wyszkolenia przyszłych pracowników – mówi Tomasz Chętnik, przewodniczący Rady Elbląskiej Izby Gospodarczej.
       Przedstawiciele Izby rozesłali informację do około 300 elbląskich przedsiębiorców, zachęcając ich do udziału w programie. Zgłosiło się czternastu, którzy ufundowali w sumie 24 wakacyjne staże. Potrwają od miesiąca do trzech miesięcy, każdy ze stażystów otrzyma za swoją pracę co najmniej tysiąc złotych brutto miesięcznie. Poszukiwane są osoby, które mają powyżej 18 lat, ukończyły nie później niż dwa lata temu studia lub szkołę średnią lub są w trakcie nauki. Mogą zdobyć doświadczenie m.in. w dziale handlowym, logistyce, serwisie maszyn, projektowaniu architektonicznym, programowaniu czy montażu mebli. Pełna lista przedsiębiorców i stażów będzie dostępna na stronie Urzędu Miasta i stronie Elbląskiej Izby Gospodarczej. Każdy, kto chce ubiegać się o staż, musi wysłać do 9 czerwca cv i list motywacyjny na adres elblag@rigp.pl
       - Każda osoba może wskazać pięć interesujących ją staży. Po wstępnej selekcji przekażemy wszystkie dokumenty kandydatów poszczególnym pracodawcom i to oni dokonają ostatecznego wyboru. Dzisiaj ruszyliśmy z akcją, mamy już kilka zgłoszeń od kandydatów. Do 18 czerwca będą trwały rozmowy z kandydatami, od lipca rozpoczną się staże – dodaje Tomasz Chętnik.
       - Urząd włączył się w promocję tej akcji. W szkołach i uczelniach rozwiesiliśmy plakaty o akcji, promujemy ją też w mediach społecznościowych, by szerszej dotrzeć do młodych osób – dodaje Hanna Laska-Kleinszmidt, dyrektor Biura Prezydenta Elbląga.
       Pomysł Elbląskiej Izby Gospodarczej opiera się na rozwiązaniach, które od dwunastu edycji prowadzi Urząd Miejski w Gdańsku. W tym roku przedsiębiorcy w Gdańsku zgłosili 390 ofert staży, chętnych kandydatów jest ponad 1600.
      
       Obejrzyj wywiad na temat staży z Tomaszem Chętnikiem, jaki przeprowadziła Telewizja Elbląska.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama