UWAGA!

Wiadukt na Zatorze wybudują firmy z Gdyni

Konsorcjum firm z Gdyni wybuduje wiadukt łączący Zatorze z pozostałą częścią Elbląga oraz drogi dojazdowe. Oferta, opiewająca na blisko 35 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą spośród siedmiu zgłoszonych do przetargu.

Miasto szacowało, że budowa wiaduktu w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi będzie kosztować 35 milionów złotych. Na ten cel udało się pozyskać środki zewnętrzne: 12,3 mln zł z kasy Unii Europejskiej, a 2,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury. Budowa wiaduktu ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
       Najpierw jednak trzeba było wyłonić wykonawcę. Do ogłoszonego w lutym przetargu stanęło siedem firm m.in. z Warszawy, Olsztyna, Bydgoszczy i Gdyni. I oferta tej ostatniej została uznana za najbardziej korzystną ponieważ - jak napisano w uzasadnieniu "przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert tj. ceny (brutto) - 60%, okresu gwarancji - 25%, organizacji, kwalifikacji zawodowych i doświadczenia osób wyznaczonych do realizacji zamówienia - 10% i aspektu społecznego  – 5%.
       W poniedziałek (3 lipca) miejscy urzędnicy zadecydowali, że wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm z Gdyni: Vistal i MTM, które swoją ofertę wyceniło na 34 mln 974 tys. zł (brutto).
       W zakresie prac znajduje się: budowa wiaduktu leżącego nad linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej oraz dróg dojazdowych, a także przebudowa kanalizacji deszczowej w ciągu al. Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Lotniczej do rzeki Kumieli.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co to jest "aspektu społeczny"?
 • to mało w porównaniu do wynagrodzeń prezesów i członków zarządów spółek skarbu państwa za rządów PO - PSL
 • Coś się komuś nie podoba?Negatywe K. O. mentarze ze zdjęciem proszę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  doracta(2017-07-05)
 • W innych miastach bardziej kumatych. Juz by delikatnie podpowiedziano szefom tych firm, żeby piłke nożną na szczeblu centralnym zasponsorowali w Elblagu. Małe logo duża kasa panie Wróblewski na koszulkach Olimpii. Dobra i chociaz z tych 35 mln bańka przez okres budowy. Taka Skańska tyle wyrwała milionów od Elblaga i nie zasponorowała piłkarzy. Nawet takie miernoty jak ten stomil z olsztyna dogadali sie na czas budowy obwodnicy z Budimexem żeby kaske podrzucali. Chyba że ktoś siedzący przy korycie sam korzysta zamiast np Olimpia Elblag i jej kibice.
 • No bo pewnie ciulu za PIS ci prezesi zarabiają po 4000 zł i na pewno nie są pociotkami. Przestań łykać to gówno i się ocknij. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  12
  bezodbioru(2017-07-05)
 • komu ten wiadukt, pociągi 3-4 na dobę i wiadukt, szkoda kasy
 • @pisowiec - aktualnie jeździ 47 na dobę, więc trochę więcej niż 3-4;)
 • mamy przecież znakomite firmy z Borowa i Luzina które sprawdziły się budując tor wrotkarski. A właśnie jak tam tor wrotkarski bo niebawem jesień, zima, a toru jak ni ma tak ni ma. Pamiętamy o naliczeniu 25 tys zł kary za każdy dzień opóźnienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  14
  hamulcowy(2017-07-05)
 • P. Wróblewski, a czy cena - na wybudowanie wiaduktu - o jakiej była mowa to nie przypadkiem 25 mln zł? A do nowej ceny 35 mln zł należy doliczyć prace wykonane przez EPEC i EPWiK, czyli koszt budowy to ponad 45 mln zł, tak czy nie tak? Chyba koszty poniesione przez firmy miejskie nie spowodują zwiększenia opłat za ciepło i wodę? Taniej i szybciej byłoby wybudowanie tunelu.
 • A miał być jakiś tunel dla pieszych i rowerów - pod torami. .. .?
 • A czemu nie z Elbląga? Tak się ora to miasto
 • To jest smieszne zeby na to Zadupie wiadukt budowac.
Reklama