UWAGA!

Wiadukt rośnie w oczach

 Elbląg, Trwa zbrojenie słupów podpór pod wiadukt
Trwa zbrojenie słupów podpór pod wiadukt (fot. Michał Skroboszewski)

Przy ul. Warszawskiej powstają podpory pod nowy wiadukt, który ma być gotowy już w listopadzie. - Poziom zaawansowania inwestycji to obecnie 20 procent, termin zakończenia prac nie jest zagrożony – informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zobacz zdjęcia z budowy.

- Wykonane są wszystkie fundamenty podpór. Uzbrojone i gotowe do betonowania, co nastąpi w tym tygodniu, są słupy podpory nr 5. Trwają prace przy zbrojeniu korpusu podpory nr 6, w tym tygodniu zaczniemy również zbrojenie słupów podpory nr 3 – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Podpory są ponumerowane w kolejności od P1 (przyczółek od strony Elbląga) do P6 (przyczółek od strony Elbląga). P2,P3,P4 i P5 to podpory pośrednie – wyjaśnia drobiazgowo.
       Wszystko po to, by po nowym wiadukcie mogły jeździć pojazdy o wadze do 50 ton i by konstrukcja mogła wytrzymać bez problemów 80 lat eksploatacji. Wiadukt, poszerzony o chodnik i ścieżkę rowerową, ma być gotowy do końca listopada i kosztować 19,5 miliona złotych, z czego około 5 milionów do inwestycji dołoży Elbląg.
       - Poziom zaawansowania inwestycji to obecnie 20 procent, termin zakończenia prac nie jest zagrożony – dodaje Karol Głębocki.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sld elblag watch
 • "by konstrukcja mogła wytrzymać bez problemów 80 lat eksploatacji" a po drodze z min. 20 remontów przejdzie
 • Tobie potrzebny remont glowy
 • elementy drogowe żelbetu sa elementami trudnymi ze względu na drgania na mostach, a na mostach to jest nie unknione. na tym wiadukcie dochodzi jeszcze bardzo trudny grunt-kurzawa i torf. ale dobra firma budowlana da sobie z tym rade
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DROGBUD(2016-03-31)
 • 80 lat eksploatacji bez problemów. .. hahaha. .. .zasejwuję sobie, ten artykuł, by porównać go za 10 lat z rzeczywistością. .. .Ale jaja! Należy się Wam dobrego lajka!!!:)
 • Eeeee. ."P1-przyczółek od strony Elbląga, P6-przyczółek od strony Elbląga". .. .Zaczynam się martwić czy im rondo nie wyjdzie z tego wiaduktu!
 • Ratujmy nasze drogi!!!! 1.Ścinanie poboczy stanowi bardzo poważny problem od wielu lat. Jak fachowcy drogownictwa wiedzą, jest to podstawowe zadanie służb drogowych. Największe spustoszenie w nawierzchni powoduje woda powierzchniowa, która nie może odpłynąć, jeśli pobocze nie jest ścięte. Na jezdniach tworzą się swoiste cieki szukające możliwości odpływu. Jest to idealny sposób do całkowitego zniszczenia nawierzchni drogi. Poprzez ścinanie poboczy można zatem uniknąć kosztownych napraw nawierzchni. Jednak pobocze narasta bardzo szybko, zarówno na wysokość, jak i na szerokość, "wchodząc" na nawierzchnię nawet do 1m z obu stron drogi. Dlatego też do wykonywania ścinki konieczny jest wydajny i niedrogi w eksploatacji sprzęt, czyli ścinarka do poboczy. 2.Ułatwienie poruszania sie pieszym, rowerzystom, kijkarzom. 3.Łatwiejsze odśnierzanie w zimie, miejsce na awaryjny zjazd z drogi itp. .. "
 • To się nadaje na audyt do CBA. (gość) Te całe ścinanie poboczy co odwalili w powiecie ndg to kpina, farsa i oszustwo!!! Nie dość że zrobili kilka kilometrów w całym powiecie to jeszcze Zapłacili wykonawcy jak za zboże. 10 zł za m2?!?!?!?!? W leborskim powiecie nie dość że scieli pobocze profesjonalnie to na dodatek dwa razy szerzej i za 2 zł za m bieżący!!!!! To wychodzi za km bieżący o szerokości 1,5 m u nas 15 tys. zl. a tam 2 tys. zl. !!!! To skandal. Przetarg ustawiony. Kto się tym zajmował? Lasy czy starostwo?
Reklama