UWAGA!

Wieś przekonana do Unii Europejskiej

Elbląg, Grzegorz Nowaczyk
Grzegorz Nowaczyk (fot. Paweł Serocki).

Celem projektu jest zbudowanie podłoża do wdrożenia „Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego” - mówi Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg, uczestnik konferencji otwierającej cykl szkoleń dla osób zaangażowanych w realizację projektu ożywienia rejonu Kanału Elbląskiego. Z wójtem rozmawia Andrzej Minkiewicz.

Andrzej Minkiewicz: To nie pierwszy projekt dofinansowywany z Unii Europejskiej, w którym uczestniczy gmina?
     Grzegorz Nowaczyk: To prawda, ale ten jest szczególnie ważny, bo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców. Dzięki temu projektowi będą oni mogli zaangażować się bardzo osobiście i mocno w to, o czym marzyli od lat. Realizacja projektu będzie trwała do roku 2013 i już ma zapewnione środki finansowe.
     
     Czy to oznacza, że rolnicy będą mieli szanse na dodatkowe pieniądze dla swoich gospodarstw?
     To jest właśnie jeden z elementów, dzięki któremu możemy powiedzieć, że wejście do Unii Europejskiej było naszym bardzo ważnym zadaniem i zakończyło się sukcesem. Czekaliśmy na to wiele lat. Teraz mieszkańcy wsi będą mogli u siebie, blisko domu, a nawet w swoim domu, zarabiać na godniejsze życie.
     
     Co może być magnesem dla turystów na terenie gminy Elbląg?
     Żyjemy na oryginalnym skrawku Polski. To w Raczkach Elbląskich jest najniżej położony punkt depresyjny w Polsce. Mamy zabytki, np. agroturystyczny pałac w Janowie, wiatrak w Nowinie czy bardzo piękny, XIV-wieczny kościół w Przezmarku. Są też atrakcje widokowe i łatwy dojazd do tych miejsc. Poprawia się stan dróg w gminie, są konkretne plany inwestycyjne. Jestem przekonany, że przygotowywana akcja promocyjna wpłynie na rozwój turystyki w gminie.
     
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co to za bełkot i o czym ten artykuł tak naprawde nas informuje. Unia, rolnicy, turystyka, marzenia i pie.....ia a wszystko po to żeby pana wójta naszego kochanego pokazać. Tak trzymać, pozdrawiam.
 • czy te oczy moga klamac? Czyz dobro ogolu nie lezy na tum sercu jakze wielkim?
 • Całe szczęście portEl trzyma poziom, jaka wieś jest przekonana do UE? Wieś ma sołtysa, a gmina wójta, więc? Jaka wieś jest przekonana do UE? I czy jest to tekst sponsorowany?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adamba(2007-01-12)
 • Zapraszam Prezydenta Elbląga i Burmistrza Tolkmicka do SUCHACZA na plażę to jest właśnie wasza Władza to zeście zrobily,a 30lat temu to była perła ZALEWU wstyd PANOWIE mówicie dużo tylko przed wyboramy potem macie nas wyborców głeboko w nosie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bokser477(2007-01-14)
 • na plazy w suchaczu fabisiak wali muly za 4 zl
Reklama