UWAGA!

Wspólnie na rzecz ekologii

Minister Środowiska, przedstawiciele biznesu, świata nauki i samorządów podpisali w Elblągu deklarację na rzecz wspierania przedsiębiorczości ekologicznej.

Sygnatariusze porozumienia, a byli nimi m.in. Minister Stanisław Żelichowski, prezes Polskiego Klubu Ekobiznesu Paweł Olechnowicz oraz senator Edmund Wittbrodt, członek Konwentu Unii Europejskiej uznali, że potrzebne są wspólne działania na rzecz ekologii w przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Szczególnie dotyczy to informacji o środkach pomocowych, nowych technologiach i potrzebach firm w zakresie ich modernizacji na rzecz ochrony środowiska. Stanisław Żelichowski podkreślił, że takie współdziałanie jest konieczne i dodał, że do 2015 roku na inwestycje ekologiczne przeznaczonych ma zostać 40 miliardów dolarów.
     - Ekologia polskiemu biznesowi po prostu się opłaci. Zamiast płacić kary za niszczenie środowiska, lepiej zainwestować w czystą produkcję - dodał minister Żelichowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A PÓKI CO TO NAS TRUJĄ NA WARTOŚĆ TYCH MILIARDÓW DOLARÓW... ZDROWIA NIKT NIE WRÓCI, A I NA RENCIE ŻYCIE KIEPSKIE. WARTO TEMU SIĘ PRZYJRZEĆ, A NIE TYTLKO PISAĆ PROGRAMY I PRZED WYBORAMI DAĆ GŁOS PANOWIE: O,G,G,S,D ITD...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    GALL ANONIM(2002-06-28)
Reklama