UWAGA!

Z Elbląga na podbój rynku

 
Elbląg, Rozwiązanie problemu, z jakim borykają się właściciele barów znalazł Bartosz Firmowski
Rozwiązanie problemu, z jakim borykają się właściciele barów znalazł Bartosz Firmowski (fot. MS)

Modułowy, kontenerowy kompleks nurkowy, aplikacja do inwentaryzacji napojów w barze to tylko dwa z dziesięciu projektów, które powstały w ramach startupowego programu Hub of Talents. Dziś (30 marca) młodzi przedsiębiorcy z Elbląga zaprezentowali swoje pomysły na odniesienie rynkowego sukcesu. Zobacz fotorelację ze spotkania.

- W projekcie bierze udział 60 podmiotów, które realizują usługi specjalistyczne i pracują nad opracowaniem modelów biznesowych oraz wejściem na szersze rynki – mówiła Agnieszka Owsianka, elbląski koordynator Hub of Talents.
       Hub of Talents realizują parki technologiczne z województw warmińsko - mazurskiego i podlaskiego. W Elbląskim Parku Technologicznym przystań znalazło dziesięć startupów realizujących innowacyjne pomysły mające przynieść sukces biznesowy.
       - Pomysły są bardzo zróżnicowane: jednostki pływające, rozwiązania dla nurków, rozwiązania dla kajakarzy, dla branży gastronomicznej. Bardzo szeroki wachlarz pomysłów i każdy jest inny - dodała Agnieszka Owsianka.
       Projekt rozpoczął się rok temu. Dziś startupowcy szykują się do wypłynięcia na szerokie wody. Pod skrzydłami EPT będą mogli zostać do końca kwietnia, a potem...
       - Będziemy występować o dofinansowanie z funduszy unijnych na fizyczną budowę naszego projektu – zdradził Grzegorz Gniwkiewicz, którego firma wymyśliła modułowy, kontenerowy kompleks nurkowy.
       To jeden z pomysłów jak przekuć luźne przekonanie o tym, że coś jest potrzebne w sukces finansowy. Rozwiązanie innego problemu, z którym borykają się właściciele barów, dyskotek, klubów znalazł Bartosz Firmowski.
       - Nasz system został stworzony po to, aby ułatwić, a niektórym nawet umożliwić inwentaryzowanie swojego przedsiębiorstwa. Inwentaryzowanie lokali gastronomicznych, a zwłaszcza tej części związanej z barem jest o tyle skomplikowane, że wymaga określenia ilości płynu w butelce. Przedsiębiorcy nie posiadają instrumentów, które umożliwiają dokonywanie pomiarów. Nasz system jest takim ogólnodostępnym, tanim narzędziem do inwentaryzacji – wyjaśniał Bartosz Firmowski, jeden z twórców systemu do inwentaryzacji m.in. barów w klubach czy pubach.
       Warto wspomnieć, że system jest już testowany w warunkach funkcjonującego lokalu gastronomicznego.
       Startupowcy mogli liczyć na szeroką pomoc pracowników Elbląskiego Parku Technologicznego.
       - Oprócz pomocy podstawowej takiej, jak pomoc prawna, księgowa, otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie w postaci doradztwa patentowego. W naszym przypadku jest to bardzo ważne, gdyż mamy szansę opatentować nasze rozwiązanie na rynku polskim i europejskim. Otrzymaliśmy też pomoc profesjonalnego logistyka, który pomógł nam stworzyć część systemu – mówił Bartosz Firmowski.
       - Skorzystaliśmy na opracowaniu dokumentacji technicznej, wizualizacji 3D projektu, strategii rozwoju, strategii marketingowej – dodał Grzegorz Gniwkiewicz.
       Od maja młode firmy będą musiały poradzić sobie na rynku już bez opieki EPT. Czy odniosą sukces okaże się w przyszłości. Warto jednak zwrócić uwagę na nowatorskie pomysły elbląskich przedsiębiorców.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama