UWAGA!

Z Elbląga po wodzie do niemieckiej mleczarni

 
Elbląg, Z Elbląga po wodzie do niemieckiej mleczarni
(fot. Michał Skroboszewski)

Waży 21 ton, ma prawie 6,5 metra wysokości i wygląda jak duża świnka skarbonka. Taki ładunek z jednej z elbląskich firm dzisiaj trafił na pokład barki, która przez rzekę Elbląg popłynie wodami wewnętrznymi do Gdańska, a stamtąd do jednej z niemieckich mleczarni. Zobacz zdjęcia.

Dzisiaj około 15 elblążanie i turyści byli świadkami niecodziennej operacji na rzece Elbląg, gdzie trwał załadunek na barkę ważącego 21 ton filtru, wyprodukowanego przez firmę Proxmus, mieszczącą się na Modrzewinie. - To jest filtr workowy, który transportujemy do naszego klienta, mleczarni w Niemczech. Nie możemy tego robić inną drogą, bo gabaryty ładunku nie pozwalają na transport lądem. To największe urządzenie, które do tej pory wyprodukowaliśmy. Prace nad nim trwały około pięciu miesięcy – mówi Michał Chlewiński z firmy Proxmus.
       - Ładunek wypłynie jeszcze dzisiaj, najpierw do Gdańska przez rzekę Elbląg i wewnętrzne drogi śródlądowe, co zajmie około 10-12 godzin. W Gdańsku zostanie wyładowany w porcie, gdzie będzie czekał na statek do Hamburga, który ma przypłynąć w weekend. Z Hamburga znowu przeładujemy go na barkę, by dopłynął do docelowego miejsca - mówi Krzysztof Michalak z DB Pro, jednej z firm odpowiedzialnych za transport ładunku.
       Ładunek waży 21 ton, ma 6,4 metra wysokości, 6,1 m szerokości i 15,3 m długości. - Szlakiem śródlądowym do Gdańska płynie się bardzo dobrze, głębokość jest odpowiednia, mimo suszy. Na Odrze, gdzie najczęściej pracujemy, z poziomem wody jest spory problem – dodaje Krzysztof Michalak.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama