UWAGA!

Z Elbląga pociągiem do Warszawy. Bez przesiadek

 Elbląg, Z Elbląga pociągiem do Warszawy. Bez przesiadek
(fot. archiwum portEl.pl)

PKP Intercity wprowadziły bezpośrednie kolejowe połączenie z Elbląga do stolicy Warszawy. Pierwszy pociąg odjechał dzisiaj rano.

Po raz pierwszy PKP Intercity wprowadziły tak dogodne bezpośrednie połączenie kolejowe z Elbląga do stolicy Polski. Pociąg TLK Nogat (z Olsztyna) wyjeżdża z Elbląga o godz. 7.24, by po 3 godzinach i 51 minutach dojechać przez Malbork do dworca centralnego w Warszawie. Z powrotem jest jeszcze szybciej, bo po 3 godzinach i 43 minutach (wyjazd z Warszawy 16:40) skład jest w Elblągu (o godz. 20.23). Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 61 zł.

- Trzymam kciuki za to połączenie, o wiele wygodniejsze niż autobusowe, na które elblążanie mogli do tej pory liczyć. Oby zawitało w rozkładzie na dobre – napisał na Twitterze Marcel Klinowski, członek Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

To właśnie to połączenie może stać się w przyszłości jedną z tzw. szprych, łączących największe polskie miasta z mającym powstać pod Warszawą portem lotniczym.

Co ciekawe, sam Olsztyn zyskał od 15 grudnia osiem bezpośrednich połączeń kolejowych z Warszawą. - Pierwszy skład ze stolicy wyjedzie o 5:40, a ostatni o 19.55. Pociągi będą odjeżdżać co około dwie godziny. Podobnie w odwrotnym kierunku. Pierwszy pociąg z Olsztyn do stolicy przyjedzie o 8:10, a ostatni o 22:10 – informuje PKP Intercity w komunikacie prasowym na temat zmian w rozkładzie jazdy pociągów.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama