UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z sądu na szefową miejskiej spółki

 
Elbląg, Agnieszka Nowńska (z lewej) podczas konferencji prasowej na temat budowy nowej siedziby sądu. Z prawej: ówczesna prezes SO Ewa Pietraszewska. Zdjęcie z 2013 r.
Agnieszka Nowńska (z lewej) podczas konferencji prasowej na temat budowy nowej siedziby sądu. Z prawej: ówczesna prezes SO Ewa Pietraszewska. Zdjęcie z 2013 r. (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Agnieszka Nowińska została nowym prezesem Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Była jedynym kandydatem, który spełnił wymogi formalne konkursu, ogłoszonego jeszcze w ubiegłym roku przez prezydenta Elbląga.

Agnieszka Nowińska od 15 lat pracowała w Sądzie Okręgowym w Elblągu, była dyrektorem tej instytucji, w ostatnim czasie odpowiadała m.in. za budowę nowej siedziby sądów przy ul. Płk. Dąbka. Jest żoną Jacka Nowińskiego, dyrektora Biblioteki Elbląskiej.
       Poprzedni prezes ETBS odszedł na emeryturę, więc prezydent Elbląga - pełniąc funkcję zgromadzenia wspólników (miejski samorząd ma 100 procent udziałów w ETBS), ogłosił konkurs na to stanowisko. Agnieszka Nowińska była jedną z dwóch osób, które złożyły swoje oferty. Drugi kandydat nie spełniał, jak się jednak okazało, wymagań formalnych. Po postępowaniu kwalifikacyjnym prezydent Elbląga zarekomendował radzie nadzorczej ETBS kandydaturę Agnieszki Nowińskiej na prezesa spółki. Rekomendacja została przyjęta, nowa prezes została powołana na to stanowisko 1 stycznia.
       Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządza mieszkaniami czynszowymi, które wcześniej wybudowało w Elblągu oraz prowadzi kolejne inwestycje. Ostatnią była adaptacja byłego budynku szkoły przy ul. Saperów na mieszkania czynszowe. W ubiegłym roku do użytku oddano tutaj 41 lokali.
       Kto będzie dyrektorem Sądu Okręgowego w Elblągu po odejściu Agnieszki Nowińskiej? Obecnie pełniącą obowiązki została Emila Nowak. Minister sprawiedliwości ogłosił konkurs na to stanowisko, kandydaci mogli zgłaszać swoje oferty do 2 stycznia.  - Konkurs na stanowisko dyrektora Sądu Okręgowego w Elblągu nie został jeszcze rozstrzygnięty. Na razie zgłosiło się czterech kandydatów. Mogą jeszcze jednak wpłynąć zgłoszenia przesłane drogą pocztową, a o zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego - poinformowała nas Milena Domachowska z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama