UWAGA!

Żabka zmienia otoczenie

 Elbląg, Żabka zmienia otoczenie
Fot. Mikołaj Sobczak

Zaczęły się już prace rewitalizacyjne w parku Planty. Nowe oblicze zyska też fontanna z charakterystyczną żabką.

Dziś (31 stycznia) ustawili sprzęt i ogrodzili teren przy fontannie robotnicy, którzy przeprowadzą m. in. renowację fontanny przy ul. 1 Maja. Przypomnijmy, że to zadanie wykonuje firma Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu.

  Elbląg, Żabka zmienia otoczenie
Fot. Mikołaj Sobczak

Inwestycja opiewa na kwotę 976 tys. zł i zakłada m. in. przygotowanie iluminacji świetlnej. Równolegle ta sama firma przeprowadza rewitalizację parku Planty. To koszt niemal 2 mln 830 tys. zł i wiąże się z budową ścieżki rowerowej, wykonaniem ogrodu renesansowego, założeniem rabat bylinowych i krzewinkowych, regeneracją trawników. Na przeprowadzenie prac firma ma 8 miesięcy od udzielenia zamówienia (umowy podpisano 29 grudnia).

Ostatnie zadanie w tym rejonie, rewitalizacja groty w parku Planty, kosztować będzie niemal 1 mln 209 tys. zł. Te prace wykona firma BIT Dariusz Brodziak z siedzibą w Elblągu. Przypomnijmy, że te "parkowe" (w tym już w pełni zrealizowana w parku Dolinka) inwestycje w Elblągu mają dofinansowanie unijne, miasto pozyskało na te cele niemal 3 mln 180 tys. zł.

oprac. TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie no niech żabka tam zostanie
 • W Parku Planty powinno należałoby zlikwidować Skwer Kobiet, zrealizować inwestycje, która wygrała Budżet Obywatelski czyli Magiczny Park Światła, zaprzestać wycinki drzew, zrewitalizowanie groty i przywrócenie w niej lodziarni, w której można było kupić np. lody, gofry, rurki z kremem
 • Wybierzcie go jeszcze raz to w port zarośnie drzewami i zrobi wam piekną rewitalizacje samosiejki na piękny park za parę milionów zl, ręce opadają co tu się odwala
 • A w Parku Kajki powstanie fontanna?, bo jak na razie postawili budki dla owadów. Przy lodziarni Krówka latem to będzie się działo.
 • Bardzo pozytywne informacje
 • Fontanna przy Skwerze Mariana Sawicza jest nieczynna od 2020 roku. I dopiero po 3 latach coś robią?
 • Charakterystyczna żabka to była dla parku Traugutta a została stamtąd perfidnie zabrana. To był symbol tego parku z rzeką Kumielą na czele, której sama nazwa nawiązuje do słowa kumak (ropuchy). W tym parku również stał pomnik mitycznego Tezeusza, który również został zlikwidowany. Teraz nie ma tam nic...
 • Na moje oko tę pracę jest w stanie wykonać firma od pielęgnacji zieleni. Z pewnością nie byłoby to tak kosztowne. Wiadomo jak się cenią budowlańcy... ??? Mini ścieżki rowerowe są tu raczej zbędne, ale jeśli już to ogrodnicy ogarnęli by sobie kogoś do tego. Lampki to zaczepili by chętnie ci panowie którzy pogrywajay tam w szach czy karty. I tak można by zaoszczędzić że 2 bańki, .... albo i więcej. Ale po co? Skoro przykład wydatkowania publicznej kasy idzie z..... ??? No skąd?
 • Drogi remontować, bo są w skandalicznym stanie. Parki i pomniki mogą poczekać
 • Park wielkości kilku działek na ogródkach działkowych a koszt kilka milionów.
 • O, jak fajnie. akurat w 2023 r. tuz przed wyborami. Wcześniej jakoś nie dało rady i zaniedbywano, a tu proszę jakie to proste :) Tak samo jakże prosty okazał się NAGLE remont mostku w Bażantarni, którego tyle lat jakoś "no nie dało rady bo te złe Wody Polskie" :) Tak właśnie władze traktują mieszkańców - niczym bydło, które ma posłusznie iść na wybory i zagłosować na nich za to wszytko, co zrobiły dla miasta w danym roku wyborczym. Tak właśnie manipuluje mieszkańcami Wróbel. Trzeba o tym przypominać na każdym kroku, bo jeśli tego gnoja znowu wybiorą to czeka nas kolejne 3 lata marazmu i straconego czasu z lekkim rozpędem w następnym roku wyborczym - na pokaz dla potencjalnych wyborców..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  10
  Do_pomorskiego(2023-01-31)
 • jak ja nie lubie tych elbląskich malkontentów.. czyt TEOFILI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  4
  pil-1(2023-01-31)
Reklama