UWAGA!

Zadbaj o swoje auto zimą

2013-01-28
10:30

Zima jest czasem zwiększonej liczby kolizji i wypadków na naszych drogach. W dnu dzisiejszym porozmawiamy ze specjalistą ubezpieczeniowym firmy Generali – panem Pawłem Zamiarą o możliwościach zabezpieczenia naszego pojazdu oraz jadących nim osób od następstw przykrych wydarzeń związanych z ruchem drogowym.

Panie Pawle, do czego potrzebne jest mi ubezpieczenie OC?
       Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie każdego posiadacza pojazdu. Chroni ono kierowcę w zakresie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim. W ramach ubezpieczenia OC Generali zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania na rzecz osoby poszkodowanej w zdarzeniach związanych z ruchem drogowym.
      
       Jeżeli spowoduję kolizję to czy ubezpieczenie OC pokryje także uszkodzenia mojego samochodu?

       Ubezpieczenie OC chroni tylko poszkodowanego w zdarzeniu, natomiast sprawca będzie musiał pokryć szkody we własnym pojeździe z własnych środków. Między innymi od takich zdarzeń chroni nas ubezpieczenie Auto Casco potocznie zwanym ubezpieczeniem AC.
      
       Przed jakimi jeszcze zdarzeniami chroni nas Auto Casco?
       Ochroną ubezpieczeniową Autocasco objęte są wszelkie zdarzenia, jakie mogę mieć miejsce, zgodnie z oferowaną przez nas formułą „all risks”. Jest to najszerszy możliwy zakres ochrony, który daje poczucie bezpieczeństwa w najmniej przewidywalnych, losowych sytuacjach i zdarzeniach. Nowe Autocasco to polisa skierowana do tych, którzy oczekują nowych rozwiązań i kompleksowej ochrony, a bardzo szeroki wachlarz opcji dodatkowych umożliwia dowolny wybór rozwiązań pozwalających dopasować polisę do indywidualnych potrzeb.
      
       Czym różni się oferta ubezpieczenia AC w Generali od ofert konkurencji?
       Nasza oferta ma bardzo wiele zalet. Jedną z cech ubezpieczenia jest brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie - po wypłacie odszkodowania suma ubezpieczenia pozostaje bez zmian, nie ulega redukcji. Nie ma zatem konieczności doubezpieczenia po każdej szkodzie do pierwotnej wartości samochodu. Kolejnym elementem wyróżniającym ofertę Generali na rynku jest utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia z dnia zawarcia umowy - mimo, że z każdym miesiącem wartość pojazdu jest niższa, opcja ta gwarantuje utrzymanie pełnej wartości pojazdu przez cały okres ubezpieczenia. Bardzo ciekawym wariantem jest 110% Sumy ubezpieczenia - w przypadku całkowitego zniszczenia i kradzieży pojazdu Generali wypłaci odszkodowanie przewyższające o 10% sumę ubezpieczenia auta. Opcja ta zrekompensuje dodatkowe koszty związane z zakupem pojazdu, takie jak ubezpieczenie czy koszty rejestracji. Dzięki temu ubezpieczony ma możliwość nabycia pojazdu porównywalnej klasy i wartości. Tego nie zaproponuje żaden ubezpieczyciel w Polsce!
      
       Oferta wydaje się być naprawdę atrakcyjna. Jaki jest koszt takiego ubezpieczenia?
       Koszt takiego ubezpieczenia jest kalkulowany indywidualnie dla każdego klienta. Cena zależy od wielu czynników takich jak wiek posiadacza pojazdu, liczba zdarzeń w ruchu drogowym, wieku i modelu pojazdu, okres posiadania prawa jazdy i wiele innych. Dla sprawdzenia jaką składkę zapłaciłby klient zapraszamy do naszego biura w Elblągu, przy ulicy Bednarskiej 13/A. Można także zadzwonić pod numer 55 244 60 22 lub 510 999 355 - nasz współpracownik przeliczy koszt takiego ubezpieczenia dla każdego zainteresowanego klienta. Dla osób, które jeżdżą bez powodowania szkód od minimum 6 lat proponujemy bardzo atrakcyjny pakiet zniżek!
      
       Mieszkamy w regionie, w którym bardzo popularne są wyjazdy zagraniczne. Czy ubezpieczenie OC działa także na terenie Obwodu Kaliningradzkiego?
       Ubezpieczenie OC działa tylko na terenie Polski. Wybierając się poza granice naszego kraju musimy zaopatrzyć się w tzw. Zieloną Kartę. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie posiadacza pojazdu mechanicznego w ramach, którego Generali zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania na rzecz osoby poszkodowanej w zdarzeniach związanych z ruchem tych pojazdów na terytorium państw należących do systemu Zielonej Karty, gdzie nie ma ochrony w ramach standardowej umowy OC. Dokument Zielonej Karty wydawany jest bezpłatnie dla osób posiadających w firmie Generali ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych
      
       Jedziemy na wczasy i zepsuł nam się samochód. Czy ubezpieczenia, o których pan wspomniał ochronią nas także w takiej sytuacji?
       Ubezpieczeniem, które chroni nas od tego typu zdarzeń jest Assistance. Ubezpieczenie Assistance w Generali gwarantuje udzielenie natychmiastowej pomocy w przypadku kolizji, awarii, kradzieży pojazdu lub innych wypadków losowych, które mogą wydarzyć się podczas podróży. Ubezpieczeni mogą otrzymać pomoc w 24 godziny na dobę, w kraju i za granicą. Zakres jaki obejmuje Assistance to min: pomoc polegającą na uruchomieniu pojazdu lub odholowaniu go do warsztatu, doradztwo, jak zachować się w danej sytuacji na drodze, transport do domu w razie wypadku lub awarii, opiekę nad bagażem, pojazdem i dziećmi, dowóz paliwa, nocleg-zakwaterowanie, pomoc w razie awarii ogumienia lub zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie. Tym typem ubezpieczenia możemy objąć pojazdy do 10 roku eksploatacji.
      
       Jakie jeszcze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych oferuje firma Generali?

       Jest ich kilka – do najciekawszych można zaliczyć:
       - ubezpieczenia szyb pojazdu – możliwość ubezpieczenia samych szyb pojazdu; w przypadku ich mechanicznego uszkodzenia możemy naprawić powstałą szkodę bez utraty jakichkolwiek zniżek, co zwykle miało miejsce przy wypłacie z polisy Auto Casco;
       - ubezpieczenie bagażu – ubezpieczenie oferowane za symboliczną złotówkę, pomoże odzyskać pieniądze za bagaż przewożony w naszym pojeździe a uszkodzony w wyniku kolizji bądź wypadku, którego sprawcą jesteśmy my;
       - ochronę prawną - ubezpieczenie Ochrony prawnej w ruchu drogowym zapewnia wsparcie w obronie prawnych interesów kierowcy lub właściciela pojazdu w zdarzeniach związanych z użytkowaniem pojazdu. Ubezpieczenie pomoże w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych oraz odpieraniu roszczeń osób trzecich.
      
       Do głównych zalet tego ubezpieczenia należą:
       - ochrona prawna zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i karnym;
       - obrona w postępowaniu karnym np. w przypadku spowodowania kolizji;
       - reprezentacja prawna w sprawie o odebranie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego ;
       - ochrona interesów osoby ubezpieczonej w sporach wynikających z umów dotyczących ubezpieczonego pojazdu np. umowy kupna-sprzedaży.
       - ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, popularnie określane skrótem NNW - zapewnia odszkodowanie w związku z trwałymi następstwami nieszczęśliwych wypadków, powstałych w związku z ruchem pojazdu. Świadczenie finansowe jest wypłacane w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci kierowcy albo pasażerów pojazdu.
      
       Główne zalety tego ubezpieczenia to:
       - wysokie sumy ubezpieczenia i atrakcyjne ceny
       - możliwość wyboru spośród kilku wariantów ubezpieczenia
       - innowacyjny produkt NNW Kierowcy - produkt przypisany do kierowcy, nie do pojazdu (jesteś objęty ubezpieczeniem, gdy prowadzisz pojazd prywatny, jak i służbowy).
      
       W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji czy wyliczenia konkretnych kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych zapraszamy do Oddziału Generali przy ul Bednarskiej 13 A lub skontaktowania się drogą telefoniczną pod nr 55 244 60 22 oraz 510 999 355, lub e-mailową na adres pawel.zamiara@generali.pl.
      
      

 


      

-------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej