UWAGA!

Zadecyduje prezydent

Elbląg, Nowy dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, Andrzej Paczulla
Nowy dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, Andrzej Paczulla

- Jeszcze w sierpniu przygotuję listę propozycji zmian - obiecuje nowy dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, Andrzej Paczulla.

W połowie lipca następca Romualda Żyłowskiego obiecał nam, że na początku sierpnia spotka się z dziennikarzami i opowie, jak wygląda sytuacja w Zarządzie, jakie ma pomysły na jego uzdrowienie oraz szybką spłatę liczącego około 15 milionów złotych długu wobec wspólnot mieszkaniowych.
     Jak jednak usłyszeliśmy, spotkania na razie nie będzie.
     - W sprawach finansów trzeba poczekać do chwili, kiedy powołana główna księgowa (poprzednia odeszła wiosną, kiedy wyszła na jaw sprawa długu – przyp. aut.) - mówi Andrzej Paczulla. - Jeśli chodzi o pomysły, pierwsze już są i przedstawiłem je prezydentowi. Pozostałe opracuję do końca sierpnia, tak by mogły trafić na pierwsze po wakacjach posiedzenie Rady Miejskiej - zapewnia dyrektor.
     Przygotowane na razie propozycje zmian dotyczą m.in. sposobu zatrudniania i zwalniania pracowników.
     - Obecnie, żeby zwolnić np. Sekretarkę, potrzebna jest uchwała Rady Miejskiej - mówi dyrektor. - Będę chciał, by tego rodzaju zapisy w statucie ZBK-u zostały zmienione.
     Na pytanie, kiedy poprawi się kondycja Zarządu - i budynków - Andrzej Paczulla odpowiada:
     - Na razie raczej będzie gorzej, bo był czas, kiedy było lepiej - wtedy, gdy wszystkie możliwe wydatki kierowane były na remonty. Teraz pieniędzy brakuje i ponieważ ZBK nie posiada własnych dochodów, na pytanie, gdzie je znaleźć odpowiedzi będzie musiał udzielić Zarząd Miejski. Podobnie ma się sprawa z długiem. Ja będę próbował uporządkować sytuację wewnątrz firmy - są osoby, które nie mają wiele do roboty i one będą musiały odejść.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Dyrektorze niech Pan skieruje sprawę do prokutratora, będzie Pan wtedy wiarygodny. Wydaje się, że Pana zatrudnoino, aby posprzątać przed wyborami, bo wyjdą dziwne machlojki robione nie tylko przez Dyrektora Żyłowskiego. Niech nowi radni tym się zajmą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokator(2002-08-08)
 • calym ZBK-iem powinien sie zajac prokurator!!
 • Panie Andrzeju albo pan dziennikarzom wodę z wykształconego mózgu robisz ,albo czytelnicy są głupi do kwadratu. Pan przedstawia propozycje naprawy ZBK prezydentowi czyli organowi za ten cały bajzel odpowiedzialnemu .Inaczej mówiąc organowi ,który zaniedbał totalnie obowiązki nadzorcy , również za nową strukturę jest odpowiedzialny. Jak może decydować o naprawie ZBK ktoś, kto powinien odpowiadać za jego ruinę. Po drugie zmiany typu mogę lub nie mogę zwolnić sekretarki niczego nie zmienią i pan o tym powinien wiedzieć. Inaczej mówiąc albo Pana wpuszczają w maliny albo pan wpuszcza opinię publiczną. Ciekawe czy nie będzie Pan musiał wyeksmitować połowy miasta? Albo ze swoich dołożyć 15 baniek do interesu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rzecznik Zygi(2002-08-08)
 • Nowemu Dytektorowi ZBK coś się w głowie pomieszło. Całe miast trąbi o zadłużeniu ponad 15 milonów, a tu czytamy o tym, że trzeba zmienić sposob zwalniania i zatrudniania pracowników. Nie wiem czy płakać czy śmiaś się z głupoty.
 • Za ten cały bałagan w ZBK odpowiada Prezydent Słonina jako organ nadzorujący tę firmę. Za długi zapłacą najemcy mieszkań. Pan Prezydent powinien zapłcić porażką w najbliższych wyborach. Mieszkańcy Elbląga nie dajcie sie oszukać , nie głosujcie na obecną władzę miejską.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Piotr W.(2002-08-08)
 • To co się dzieje w ZBK, zmiany, sposób nadzoru,itd..... jak, narazie niezgodne są ze Statutem Rady Miejskiej. Żeby coś robić, to radni muszą go najpierw zmienić, następna sesja we wrześniu, kto przygouje zmiany? Czy zdąży? Więc jak na razie, wszystkie te zapowiedzi, to bicie przysłowiowej piany, ale jakże na wysokim szczeblu, przez Pana Dyrektora, przy cichym poparciu Pana Prezydenta. I tak tworzy się bezprawie. Jeżeli Pan Dyrektor czeka na Głowną Księgową, czy Głównego Księgowego, żeby uzdrowić sytuację, to gratulacje. Jest on naprawdę oczekiwanym "menago". Paranoja Kierownik kształtujepolitykę firmy, dba o jej finanse a gł. księgowy mu w tym pomaga, podpowiada. Wniosek gł. księgowy, odpowiedzialny przed Panem Prezydentem, zamiast Dyrektora i już mamy oszczędność, przynajmniej na jednym jak się okazuje nic nie wiedzącym "fachowcu" i to nie z bożej a z prezydenckiej łaski. Czekamy na dalsze wspaniałe nominacje, najbliższa w PUP.
 • teraz rozumiem skąd się wzieła 110% podwyżka czynszów pomieszczeń i gruntów pod działalność - ktoś musi to pokryć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ElvisC(2002-08-08)
 • Szanowni Państwo Jeżeli poprzedni Dyrektor realizował plan rzeczowo-finansowy zatwierdzony przez Zarząd Miasta to powinien dostać nagrodę. A Zarząd Miasta powinien teraz pokryć straty miasta z własnego majątku ,ponieważ dopuścił do większych wydatków niż wpływy z czynszów. Szanowny Panie Czesławie Dębski liczę ,że Pan to wyegzekwuje.Polak to brzmi dumnie
 • Jak to mówią - " kruk - krukowi oka nie wykole". Nowy Pan dyrektor pochodzi z PeBeRolu, poprzedniczki - Elbrolu ( J. Nowak był jegp współwłaścicielem, a jest też szefem SLD). Tak, że zaprotegował swojego dobrego znajomego panu Prezydentowi. Teraz Pan dyrektor chce na swojego zastępcę powołać wspólnika z dawnego Elbrolu (d. PeBeRolu) - pana J. Natomiast już były dyrektor pan Żyłowski ma zostać w nagrodę za długi - Zastępcą Naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego. Ile trzeba "napsuć", zeby wylecieć na zbitą mordę ? Panu P. - Dyrektorowi ZBK brakuje 3 lat do emerytury, tak , że to mu jest potrzebne , a nie jakieś tam reformowanie ZBK i zarządzania komunalnym zasobem mieszkaniowym. Bardzo mi się równiż podobała informacja w "DZ. E", że pani Piotrowska ma 6 tys. zł oszczędności i stary samochód - przecież Ona miesięcznie zarabia 8.000 zł !!! A co z działką na której pan M. postawił Osiedle pod Wieżami - przecież była jego współwłaścicielką ? A praca w Gelu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-08-09)
 • Pan Janusz Nowak na Prezydenta Elbląga !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeszcze pracodawca(2002-08-09)
 • Witam po czasie. Czytałem kilka dni temu wypowiedź Admina tego serwisu o roli jaką spełnia portel.pl i jego znaczeniu dla wolności wypowiedzi (a'propo komicznej wypowiedzi Pani od PR z WOK'u) a teraz widzę, że My Czytelnicy robimy więcej niż ekipa Pana Admina. Kiedy dostaniemy od Państwa pełny i rzetelny obraz sytuacji w ZBK z dokładnym przyjrzeniem się koneksjom "kto, co, komu, kiedy, ile i dlaczego tyle". ZATROSKANY robi tutaj na bardzo dobrą wierszówkę jak widzę i za to należą mu się słowa uznania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ryszard Ochódzki(2002-08-09)
 • Domyślam się kto jest " zatroskanym" , ale podziwiam go za wiedzę i odwagę. Jednak myślę, że sprawa będzie wyciszana do wyborów, a póżniej - "co Bóg da". Popieram pana Ryszarda i pozdrawiam OBYDWU PANÓW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwtor(2002-08-09)
Reklama