UWAGA!

Załóż własną firmę

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz Centrum Pracy i Pomocy organizuje dwudniowe warsztaty pod nazwą "Własna Firma". Spotkanie skierowane jest do młodych ludzi oraz wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby założyć i prowadzić działalność gospodarczą.

Podczas dwudniowych zajęć będzie można sprawdzić swoje predyspozycje psychiczne oraz zapoznać się z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej.
     - To jest propozycja skierowana głównie do absolwentów i bezrobotnych. Zapraszamy specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy i Urzędu Skarbowego - powiedział Wiesław Drożdżyński, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.
     Zajęcia rozpoczynają się 17.06 o godzinie 9.00 w budynku Centrum Pracy i Pomocy przy ul. Bema 54. Zapisy przyjmowane są osobiście lub telefonicznie pod nr 236 03 60.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Za co założyć ??? Skąd pieniądze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  chetny na(2002-06-12)
 • Ciekawe, czy na warsztatach uświadomią przyszłym przedsiębiorcom, że prowadzenie nawet malutkiej działalności gospodarczej to duża ilość papierów (NIP, PIT, ZUS) a drobny błąd to często mandat ze skarbówki. Ostatnio znajomy musiał dopłacić 1000 zł bo urzędnik z Urz, Skarb. udzielił mu złych wyjaśnień. Kierownik Urz.Skarb. o to zapytany stwierdził ,że i tak mogło być więcej. Przepisy są czasami bardzo niejasne i interpretowane dowolnie przez UKS tak jak im wygodnie.
 • załóż firmę a potem ZUS i inne menty cię zlicytuje i naśle na ciebie komornika , bo choć nic nie zarabiasz to ZUSikowi musisz kurna płacić - tu jest problem a nie w wiedzy na temat predyspozycji czy innych . Człowiek nawet kredyt by sobie załatwił , ale po co żeby z niego płacić prawie 700zł miesięcznie ZUSowi . Zgłaszam konkurs na rozszyfrowanie skrótu ZUS .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Robert(2002-06-12)
 • Na szkoleniu zarobi firma i szkolący i tam są właśnie te pieniądze na rozwój drobnej przedsiębiorczości. Kandydat na właściciela firmy niech się walnie w łeb nim się da wpuścić w taki kanał .Na dzień dobry Urząd Miasta wyrwie mu 100 zł za to że się głupi pcha do roboty i urzędowi zawraca głowę. Potem naiwny podmiocie gospodarczy musisz mieć obowiązkowe konto w banku .Bank się pożywi na każdej twojej operacji finansowej. Jak dasz ciała, to bank twoje pieniądze odda komornikowi bez pytania o to czy nie masz ochoty zapłacić za światło. Wspomniany ZUS nie da C chwili wytchnienia. Urząd Skarbowy też. Jak miałeś durny na założenie firmy ,to musisz się podzielić z zapracowana administracją. Jak dzierżawisz lokal i będzie gorszy miesiąc to dzierżawca w majestacie prawa wywali cię na zbitą mordę. Jak byś nie liczył ¾ twojego wysiłku i pomysłów idzie na utrzymanie tych ,którzy tych pomysłów nie mieli i do roboty też dwie lewe ręce. Aby ratować firmę weźmiesz kredyt i będziesz jeszcze przez parę lat robił na innych. Jeżeli jeszcze nasz nadzieje na lepsze jutro w tym kraju i chcesz założyć własny geszeft to ty czym prędzej idź się szkolić. Powodzenia życzy
 • Panowie bez histerii. Tak jest, było i będzie! Po to są te wszystkie biurokratyczne przepisy, aby karetka pogotowie przyjechała do Ciebie po 48 godzinach od wezwania a nie w ogóle! A mimo tylu wymienionych kłód pod nogi takim młodym i prężnym przedsiębiorcom jak Wy, wielu się udało!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciek(2002-06-13)
 • ICEK to co piszesz, to nie są jakieś prawdy objawione! Taki mamy system dlatego na szczególne słowa uznania zasługują osoby które mimo tego coś działają a już na oklaski te które potrafią wygenerować mimo tego jakąś rentowność! Pisanie w takiej tonacji nic nie wnosi bo tylko pogłębia ogólny marazm...tak możesz przegadać kolejne 10-15 lat ze swojego życia...potem dołączysz do otumanionych starszych ludzi napędzających się "spiskową teorią dziejów" i innymi tanimi tekstami rodem spod sklepu spożywczego. Widać, że jesteś facet na poziomie więc skup się na kręcenie czegoś sensownego....pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wodnik1973(2002-06-13)
 • Koniunktura jest ok!!!! Nie ma co się skarżyć na ZUS czy US trzeba raczej spojrze ć na działania PIP i SANEPID-u to są właściwie mendy do nie zdewifiniowania. Przez nie prawie każdy przedsiębioraca straci wiarę w sukces Z poważaniem Płacący wysokie podatki Wdzięczny za całokształt podatnik
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  podatnik(2002-06-13)
 • Podatnik !Ty chyba jesteś grabarzem,skoro u Ciebie koniunktura ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Też podatnik(2002-06-15)
 • "PODATNIK" wspomniał o urzednikach z Pipu i Sanepidu. To są rzeczywiscie instytucje bardzo potrzebne i pożyteczne, tylko decyzje ich pracowników (a szczególnie pracownic) zależne od kaprysów, idiotycznych wymyslonych przez siebie zasad, stawiaja na głowie logikę. Ich bezkarność i głupota jest porażająca. Najczęściej , kiedy nie ma sie juz do czego przyczepic a do domu nie wypada wracać z pustymi siatami, w ruch idą wszystkie dwie przebiegłe szare komórki. Powód do mandatu zawsze mozna znaleźć i kontrolowany przedsiebiorca (najczesciej potulny, zrezygnowany sklepikarz) płaci kolejny podatek (tym razem w naturze, jak przed wiekami). Przyszli przedsiebiorcy a dzis absolwenc - dopiszcie sobie do swoich notatek po tych wszystkich szkoleniach, te należne, oficjalne podatki to tylko część rzczywistych kosztów... Oczywiscie to tylko moja z życia wzięta uwaga, do podjęcia działalnosci mimo wszystko zachęcam :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jadzia(2002-06-16)
Reklama