UWAGA!

Zarząd z absolutorium

Jesteśmy po to, żeby zaktywizować społeczność, na rzecz wdrożenia Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego - stwierdziła Stanisława Pańczuk prezes Stowarzyszenia "Łączy nas Kanał Elbląski LGD", po uzyskaniu przez Zarząd Stowarzyszenia wotum zaufania za dotychczasową działalność na obradującym w Elblągu w ubiegły wtorek Walnym Zgromadzeniu jego członków.

Przed elbląskimi obradami, w Iławie odbyły się warsztaty szkoleniowe poświęcone opracowaniu koncepcji produktów turystycznych, które mają być atrakcją dla wczasowiczów i turystów z kraju oraz z zagranicy w rejonie Kanału Elbląskiego. Wypracowano 12 takich koncepcji zależnych od warunków i możliwości lokalnych. Do oryginalnych, zaproponowanych w pobliżu Elbląga między innymi należą: "Szlakiem Pocztyliona" - Haliny Cieśla z Aniołowa; "Menonici" - Magdy Urbaniak z Gronowa Elbląskiego; "Świątynie" - Zofii Stachyra z gminy Markusy; "Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej" - Beaty Woźniak z gminy Elbląg. Czy te propozycje zostaną uwzględnione w planistycznym dokumencie, nie sposób obecnie przewidzieć. W piątek, 9 lutego, w Elblągu odbędą się kolejne konsultacje w tej sprawie. Do udziału w nich zaproszono przedstawicieli gmin: Gronowo Elbląskie, Małdyty, Elbląg, Markusy, Rychliki i Aniołowo. Obecny będzie również dyrektor Żeglugi Ostródzko - Elbląskiej, którego dotychczasowe koncepcje rozwoju ruchu turystycznego wokół szlaku wodnego przez unikatowe w świecie pochylnie z pewnością powinny ulec rozbudowie i uwzględnić sugestie Stowarzyszenia "Łączy nas Kanał Elbląski LGD". Czy kanał faktycznie połączy, postaramy się poinformować.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nowy dyrektor Żeglugi był? "Rozbudował swoje dotychczasowe koncepcje rozwoju ruchu turystycznego wokół szlaku wodnego przez unikatowe w świecie pochylnie"?? "Uwzględnił sugestie Stowarzyszenia Łączy nas Kanał Elbląski LGD"???
Reklama