UWAGA!

Zmiany przepisów dotyczących kas

Urząd Skarbowy w Elblągu informuje, iż z dniem 1 stycznia 2013 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. Z 2012 r. poz. 1382).

Od 1 stycznia 2013 r. zmniejszono kwotę obrotu, która zwalnia z obowiązku rejestrowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej z 40.000 zł do 20.000 zł.
       Zatem jeżeli w 2012r. Przedsiębiorca osiągnął obrót ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności oraz rolników ryczałtowych przekraczający 20.000 zł, winien – poza nielicznymi wyjątkami wymienionymi w rozporządzeniu- rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży za pośrednictwem kasy rejestrującej już od 1 marca 2013 r.
       Ten sam obowiązek dotyczy podatników rozpoczynających po dniu 31 grudnia 2012 r. sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności oraz rolników ryczałtowych, jeżeli przewidywany obrót, w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w danym roku, przekroczy kwotę 20.000 zł.
       Instalacja kasy rejestrującej obejmuje szereg czynności, począwszy od wyboru właściwej kasy, poprzez jej zakup, zaprogramowanie przez sprzedawcę, naukę obsługi, a kończąc na fiskalizacji przez uprawnionego serwisanta, dlatego prosimy o nieczekanie na „ostatnią chwilę” z wdrożeniem kasy rejestrującej.
       Terminowa instalacja kasy rejestrującej uprawnia do otrzymania zwrotu lub odliczenia od podatku kwoty w wysokości 90% wartości netto kasy , nie więcej jednak niż 700 zł, pod warunkiem
       złożenia do właściwego naczelnika urzędu skarbowego, przed terminem rozpoczęcia ewidencjonowania, pisemnego zgłoszenia o liczbie kas rejestrujących i miejscu (adresie) ich używania
      
       Urząd Skarbowy w Elblągu planuje przeprowadzenie cyklu szkoleń dotyczących ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Chętnych prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem poczty email Urzędu: us2805@wm.mofnet.gov.pl. O terminie i miejscu szkolenia poinformujemy Państwa zwrotnym e-mailem.
      
       Więcej informacji na stronie internetowej www.uselblag.pl
      
US Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • szybciej się nie dało. .. brawo US tempo macie w informowaniu. .. półtora m-ca poślizgu w informacji
 • Mnie akurat objął ten obowiązek od początku marca. Teraz są kasy ale jak mi mówił sprzedawca gdy wszyscy ruszą po ich zakup, to może zabraknąć. Uczyłem się jej obsługiwać około 4 dni - nie jest to skomplikowane. Pamiętam żer gdy kuzyn gdy kupił do TAXI kasę w ostatniej chwili to musiał zapłacić za nią drożej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzywik111(2013-01-11)
 • kolega wyżej zapomniał dodać, że dopiero dziennik ustaw ukazał się jakoś w połowie grudnia 2012r. dlatego nie czepiałbym się
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  krzywik111(2013-01-11)
 • nie ma co się czepiać elbląskiego urzędu bo informuje już od grudnia o kasach, są ulotki ogłoszenia itp. Fajny sklep jest naprzeciwko Kościoła Św. Mikołaja. Pozdrawiam Pana Mariusza od kas za wyczerpującą informację jaką otrzymałem przez świętami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juras.(2013-01-11)
 • dobry pomysł z wyjściem z informacją do ludzi. Szacun
 • Panie Derlukiewicz proszę nie chować mojego wpisu to nieetyczne wobec podatników. Instalacja kas w Elblągu traci sens i warto chyba o tym porozmawiać ? Może Pana to nie interesuje ale Podatników pewnie owszem,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-11)
 • to na rynku tez trza bedzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pietruszka(2013-01-11)
 • .. .szkoda tylko, że przepis wprowadzono w tył, znaczy to, że gdybym wiedział, że mogę wystawić tylko w zeszłym roku paragonów do 20 tys zł to bym nie przekraczał tej kwoty. Teraz muszę zainwestować kilka tys zł bo may US który ma w nosie konstytucję mówiącą, że prawo nie może działać wstecz. Rozporządzenie i informacja o tym przepisie została podana do publicznej wiadomości dopiero pod koniec roku kiedy to uczciwi przedsiębiorcy rzetelnie wykazywali tzw. sprzedaż bezrachunkową Zacytuję ministra Drzewieckiego "POLSKA TO DZIKI KRAJ".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uczciwy podatnik(2013-01-12)
 • To jeszcze raz - Elbląg to dzikie miejsce. Joanna Bryll wydała decyzję w której stwierdziła żę odczyt danych z modułu fiskalnego kasy rozkręconej dokonany w obecności serwisanta i Pana Kurowskiego w siedzibie urzędu nie jest dowodem wiarygodnym. Po raz pierwszy w Polsce zakwestionowała sens wprowadzania kas fiskalnych w Polsce bp po co nam kasa skoro po zerwaniu plomb nie jest ona miarodajna a zerwanie plomb nie jest czynem bezprawnym o ile na rozplombowanej kasie nie prowadzi się ewidencji. Może jednak warto spytać o kwalifikacje zawodowe urzędników skarbowych ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-12)
 • do Uczciwy podatnik. Jak ty wogołe smiesz sie nazywac uczciwym podatnikie. Z Twojej wypowiedzi wynika dokładnie ze oszukujesz Państwo. .. .. a w rzeczywistosci nie placisz podatków. A wiec tak. .. .. w 2012 byl próg 40000 tak wiec pewnie wykazales sprzedaz na 39500 zeby nie miec kasy fiskalnej. teraz jesli obnozono próg to mowisz ze bys nie wykazał tyle. .. .pewnie wykazalbys 19500.Także 20000 bys zataił. .. .. i nie zapłacil od tego podatku. .. .jasne prawda? A i tak podejzewał me z 2012 zrobiles duzo większy obrót niez te 3950.
 • Moim zdaniem płacenie podatków może się stać nieetyczne i wówczas obywatel ma nie tylko moralne prawo, lecz także moralny obowiązek, by podatków unikać, a nawet wprost - odmawiać ich płacenia. Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy podatki służą finansowaniu rzeczy niegodziwych - na przykład zbrodni. Rząd Donalda Tuska postanowił refundować procedury in vitro w kwocie po 15.000 złotych na parę. Kościół Katolicki naucza, że in vitro jest procedurą niegodziwą, gdyż polega na selekcjonowaniu zarodków ludzkich oraz na zabijaniu tych "gorszych" lub na zamrażaniu żywych organizmów ludzkich na. .. zawsze, na wiele lat, na nie wiadomo ile lat. Skoro Kościół uczy, że in vitro jest niegodziwością, w której Katolikowi nie wolno brać udziału, to płacenie Tuskowi podatków na in vitro jest grzechem. Mam rację, czy się mylę? Jest wśród Państwa jakiś teolog podatkowy? Wojciech Cejrowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-12)
 • firmy kasowe teraz zarobia, beda żniwa. a moze pan lewandowski wroci do branzy kas fiskalnych, pamietam ze 15 lat temu ostro pan siedział w kasach wraz z malżonką. teraz niezly chajs by pan zgarną.
Reklama