UWAGA!

Zmiany w BIG Banku Gdańskim

 Elbląg, Opłata za korzystanie z bankomatu z logo BG i Millenium jest taka sama
Opłata za korzystanie z bankomatu z logo BG i Millenium jest taka sama

W Elblągu ubywa bankomatów BIG Banku. Wielu elblążan odchodzi od bankomatu z logo Millenium jak się okazuje - niepotrzebnie. I tu i tu za wypłatę płaci się bowiem tyle samo.

Dotąd bankomaty dominującego na północy Polski banku (BBG obsługuje kilkaset tysięcy klientów detalicznych – przyp. autora) znajdowały się w Elblągu w trzech miejscach - na Zawadzie przy wejściu do domu handlowego Jantar, przy delikatesach na Hetmańskiej i na Królewieckiej - obok siedziby BIG.
     Od kilku tygodni bankomaty jednak zmieniają "barwy" na kolory Millenium - młodszej siostry BIG. Wiele osób rezygnuje z wypłaty i pędzi na Królewiecką, gdzie jeden z bankomatów ma jeszcze na ekranie logo BIG - w kolejce do wypłaty można usłyszeć, że jeśli podejdzie się do maszyny z logo Millenium zapłaci się 5 złotych za transakcję.
     Wojciech Kaczorowski, rzecznik prasowy Banku Gdańskiego uspokaja jednak, że wszystko jest po staremu - czyli "za złotówkę":
     - Zmiany w wyglądzie bankomatów to efekt długoterminowej polityki banku. W listopadzie ub. roku wszystkie bankomaty z sieci detalicznej Millenium i "klasycznej" sieci Big Banku sprzedaliśmy sieci Euronetu (sieć ma bankomaty w całym kraju i charakteryzuje się tym, że w jednej maszynie wypłacić można pieniądze z niemal każdego banku, choć dotąd - za spore pieniądze - około 3 złote – przyp. autora). Dotąd byliśmy obecni głównie na północy Polski, teraz chodzi o to, by nasi klienci bez problemu mogli wypłacać pieniądze i dokonywać innych operacji w Polsce centralnej i południowej.
     Do dziś z 207 bankomatów BIG banku do sieci Euronet włączonych zostało 97. Pozostałe mają się w niej znaleźć w ciągu pół roku.
     - To proces i dlatego może się zdarzyć, że w jednym mieście wszystkie bankomaty już zostały przekazane i mają logo promujące Millenium, a w innych - jeszcze nie - wyjaśnia Wojciech Kaczorowski. - Wszędzie jednak, niezależnie od wyglądu ekranu, za jedną operację płaci się złotówkę.
     - Rozumem zamieszanie, bo nasi klienci są przyzwyczajeni do pewnego koloru ekranu bankomatów - mówi rzecznik. - Plany są jednak takie, by docelowo zaoferować wszystkim standard usług taki, jak ma Millenium - bank stawiający na nowoczesne, wielofunkcyjne usługi i elektroniczne źródła przekazywania danych - telefon i Internet. Zmiany w bankomatach to krok w tę stronę.
     Oferta przejścia na system Millenium jest w trakcie przygotowań. Cały program ma być gotowy w najbliższych miesiącach.
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dobrze ..ale ostatnio chcialem wybrać pieniązki z bankomatu Milenium...a nie chciał mi wskazać stanu konta (oczywiście jestem klientem Big Banku)...a nie miałem pewności czy miałem już przelew...jeżeli tak ma wyglądać bankomat Milenium ,ze nie można spojrzeć na stan swojego konta..to jest on oczywiście moim zadaniem..do kitu
 • Jak już będzie karta Millennium to za wydruk stanu konta będzie się płacić 0.5 zł (tak wynika z tabeli opłat) - to jest dość dziwne
 • Czyżby Bank Gdański chciał stracić swoich klientów. Nie jest on jedynym bankiem w Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zawiedziona(2002-02-04)
 • ja mieszkam w Malborku i niestety mam konto w BIG BG. W bankomacie nie mam podglądu na stan konta i żeby go sprawdzić muszę stanąć w kilometrowej kolejce do okienka .... MOJE GRATULACJE PROSZĘ PAŃSTWA Z BIG BG !!!
 • Jakos w innych automatach jest tylko w BIG Banku nie ma !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zniecierpliwiona(2002-02-04)
 • DZISIAJ SPRAWDZIŁEM. To rzeczywiście lipa z tymi bankomatami Milenium. Stan konta "można" sprawdzić: czekasz, czekasz i .... pojawia się komunikat "wybrałeś niedozwolone polecenie" czy coś takiego. Może za nasze pieniądze BIG zrobiłby coś z tym ??? PS. Daję głowę, że nic nie zrobią bo BIG BG ma klienta w .... "poszanowaniu" Pewnie znów szykują się na jakąś aferkę, jak to niegdyś bywało. BANK LIPA ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Też klient BIG BG(2002-02-05)
 • Ludzie obudźcie się ! Czy wy kurna nie widzicie, że BIG BG i jego wszelkie pochodne nastawiają się głównie na klientów instytucjonalnych. Wy z Waszym, przepraszam , jeżeli kogoś obrażę marnym 1000 zł jesteście dla takiego banku tylko utrapieniem ! Opłaty za pobranie własnych pieniędzy, utrudniony podgląd stanu konta to nic innego jak próba zniechęcenia Was. Jeżeli śledzicie rynek pracy np. w Trójmieście zauważcie, jak BIG BG nastawia się na pozyskanie firm. Zatrudniony zostanie cały sztab przedstawicieli i opiekunów, których zadaniem będzie pozyskanie i utrzymanie "poważnych" klientów. Średniej wielkości firma handlowa zastąpi obroty okoła setki marnych robaczków zostawiających śmietnik przy bankomacie i zawracających głowę w oddziałach banku. Przepraszam, jeżeli ta brutalna prawda kogoś zabolała. Nie jestem pracownikiem tego banku. Polecam inne banki, które ze swych struktur wydzieliły jednostki zajmujące się obsługą klientów indywidualnych. Nie będę uprawiał kryptoreklamy i nie wymienię nazw, ale takie banki istnieją. A w sumie jesteście internautami, prawda ? Są przecież e-banki !
 • Do autora: w przypadku bankomatow Euronetu czasami mozna wybrac pieniazki bez prowizji (np. majac karte z mBanku, najpopularniejszego banku wirtualnego). Do reszty: W Elblagu dziala Lukas Bank, najwyzsze oprocentowanie, za darmo mozna korzystac z bankomatu BZ WBK i 0zl miesiecznego prowadzenia rachunku (konto sterowane internetem bez doplat, tzw. e-konto). Jesli ktos chce korzystac z BBG to juz jego sprawa i... klopoty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Klient Lukasa i mBanku(2002-02-06)
 • Gratuluje. Tak Złego Banku nikomu nie polecam. Gorszy to chyba tylko Bank Pocztowy. Polecam Kredyt Bank i PKO BP. Nie polecam PeKaO S.A. który ma kolejki półgodzinne. Ostatnio mojej bliskiej osobie za zastrzeżenie karty Mastercard pobrał 720 złotych. 6 zł za prowadzenie konta + odsetki itd. SZAJS
 • tak sobię czytam te wasze opinie i ........ w 100% się z nimi zgadzam , uważam że bankomaty milenijne są i czas na niecenzurowane słowo do d....... .Poza tym bankomat przy ul. Hetmańskiej to w ogóle jeden wielki niewypał , wiecznie coś w nim nie trybi , a największych bóli dostaję , gdy spod tego bankomatu muszę maszerować do siedziby naszego super banku i odpękać 30 min. w kolejce po kasę.Pracownikom tegoż banku z pewnąścią warunki pracy się poprawiły ale przecież najważniejszy jest klient . Mam nadzieję że ktoś z tych "bankowców,, to przeczyta .
 • Proponuję wszystkim klientom tego banku na założenie konta w innym. To jest najlepsze rozwiązanie. Może Kredyt Bank, PKO S.A, PKO B.P, Bank Śląski, Bank Zachodni, Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Ochrony Środowiska, Lukas Bank, Invet Bank, Bank Ludowy, Bank Komunalny, City Bank, Bank Handlowy, Powszechny Bank Kredytowy lub inny. Wybór jest duży:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Klient PKO B.P jak na razie(2002-02-06)
 • A czy to jest Polski bank ten Big bank dancing? Bo coś mi tu Mc'Donaldem pachnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Big Burger(2002-02-06)
Reklama