UWAGA!

Znana restauracja otworzy się w Pasłęku

 Elbląg, McDonald's ma otworzyć restaurację na działce na ul. Bohaterów Westerplatte,
McDonald's ma otworzyć restaurację na działce na ul. Bohaterów Westerplatte, fot. arch. www.gunb.gov.pl

Latem tego roku sieć McDonald's planuje otwarcie restauracji w Pasłęku. Pozwolenie na jej budowę starosta elbląski wydał już w grudniu ubiegłego roku. W tym tygodniu - jak udało nam się dowiedzieć - działka, na której ma być zrealizowana inwestycja, została przekazana wykonawcy.

Restauracja ma powstać przy ul. Bohaterów Westerplatte, przy stacji paliw Lotos. Aby McDonald's mógł rozpocząć inwestycję, potrzebna była uchwała Rady Miejskiej w Pasłęku zmieniająca miejscowy plan zagospodarowania. Samorząd podjął ją już w maju ubiegłego roku. - Przedstawiciele firmy McDonald's zwrócili się do władz gminy z prośbą o zmianę miejscowego planu zagospodarowania południowej części Pasłęka. Chodziło tutaj o dopuszczalną wysokość zabudowy na tym obszarze - mówił w rozmowie z nami Marek Sarnowski, zastępca burmistrza Pasłęka w lipcu ubiegłego roku.

Pozwolenie na budowę starosta elbląski wydał firmie McDonald's 28 grudnia ubiegłego roku. Jak możemy w nim przeczytać, będzie to: "budowa budynku restauracji McDonald's z wiatą śmietnikową, kontenerową stacją transformatorową, pylonem reklamowym o wysokości 49 m, murkiem oporowym w formie palisady drogowej oraz wolnostojącymi znakami reklamowymi i kierunkowymi wraz z zagospodarowaniem terenu (drogami, chodnikami, 41 miejscami postojowymi) i infrastrukturą techniczną".

McDonald's w Pasłęku ma być otwarty latem, prawdopodobnie w lipcu. W tym tygodniu działka została przekazana wykonawcy.

- Uważam, że to dobra informacja dla mieszkańców Pasłęka, jak i osób, które są jedynie przejazdem w naszym mieście. To dobra informacja także dla samej stacji paliw, ponieważ obecnie kierowcy korzystają przeważnie z trasy ekspresowej, a tzw. stara siódemka jest już mniej ruchliwa. Budowa restauracji wygeneruje zapewne większy ruch na niej - powiedział nam Marek Sarnowski, zastępca burmistrza Pasłęka.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama