UWAGA!

ZUO się modernizuje

Dziś (7 stycznia) podpisano umowę na zaprojektowanie, dostawę i montaż linii technologicznych w ramach projektu pt. „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi i rekultywacja składowisk odpadów w Elblągu”.

Umowę podpisali Marian Wojtkowski, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu i Michael Ludden, prezes Zarządu Sutco Polska w Katowicach.
       Jej przedmiotem jest realizacja części zadań przewidzianych do realizacji w ramach Projektu I „Racjonalizacja gospodarki odpadami komunalnymi w Elblągu”, polegających na zaprojektowaniu, dostawie i montażu linii technologicznych do przetwarzania, unieszkodliwiania i odzysku odpadów komunalnych pochodzących z terenu miasta Elbląga. Kontrakt obejmuje: linię sortowniczą odpadów zmieszanych i pochodzących z selektywnej zbiorki, linię sortowniczą opakowań i odpadów szklanych, linię doczyszczania i konfekcjonowania odpadów tworzyw sztucznych, linię przygotowania komponentów paliwa alternatywnego oraz linię przygotowania odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych, elektronicznych, sprzętu AGD i RTV
       Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu po rozbudowie i doposażeniu w maszyny i urządzenia służące do gromadzenia, wewnętrznego transportu, unieszkodliwiania, odzysku, magazynowania odpadów, zapewni możliwość realizacji wszystkich elementów zintegrowanego systemu gospodarki odpadami zgodnego z polskim i unijnym prawodawstwem oraz spełniającego najlepsze dostępne techniki i technologie.
       Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach II osi priorytetowej „Gospodarka odpadami komunalnymi i ochrona powierzchni ziemi”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama