UWAGA!

Zwrot w sprawie przyszłości elbląskiego portu

 Elbląg, Zwrot w sprawie przyszłości elbląskiego portu
(fot. Mikołaj Sobczak, archiwum portEl.pl)

100 mln złotych na dokapitalizowanie spółki Zarząd Portu Morskiego w Elblągu z przeznaczeniem na inwestycje w zamian za pakiet większościowy w spółce na rzecz Skarbu Państwa – to propozycja rządu dla samorządu elbląskiego.

Propozycja wejścia Skarbu Państwa jako inwestora w port elbląski została przedstawiona przez wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwkę podczas czwartkowego spotkania w Warszawie z prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim i dyrektorem portu Arkadiuszem Zglińskim. To pierwsze spotkanie rządowo-samorządowe w tej sprawie, mają być wkrótce kolejne.

- Spotkanie, które odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, rozpoczęło oficjalne rozmowy na temat dalszego rozwoju elbląskiego portu, w kontekście kończącej się budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną i ewentualnego udziału Skarbu Państwa w spółce komunalnej. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz poseł na Sejm RP Leonard Krasulski - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. Nie zdradza jednak szczegółów rozmów. - Prezydent na razie nie komentuje propozycji ze strony przedstawicieli rządu. To było dopiero pierwsze spotkanie - dodaje Joanna Urbaniak.

Na temat spotkania nasza redakcja rozmawiała dzisiaj z wiceministrem Andrzejem Śliwką. Przeczytaj wywiad.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama