UWAGA!

Świetlna bombka. Hit czy kit?

 Elbląg, Świetlna bombka. Hit czy kit?
Fot. Czytelnik (środkowe) / Anna Dembińska
222
Głosuj na hit
45
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

W Elblągu ponownie rozbłysły świąteczne ozdoby, a wśród nich jest też nowość – masywna, świecąca „bombka” na placu przed katedrą. Kosztowała prawie 31 tys. złotych. Jak Wam się ona podoba? Waszym zdaniem to hit czy kit?

Świetlnymi dekoracjami w Elblągu ozdobione zostały ulice Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.

- W tym roku pierwszy raz zostanie udekorowana też ulica Wodna (na odcinku od ul. Studziennej do ul. Św. Ducha) – zapowiadano na stronie UM w Elblągu. To właśnie tam znajdziemy bombkę, o którą pytamy w tym odcinku „Hit czy kit”?

Przy tej okazji przypomnijmy. W Elblągu udekorowano „świetlnie” także Bramę Targową, świąteczne oświetlenie pojawiło się również na trakcji tramwajowej: od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego „tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta”. Po raz pierwszy udekorowano też trakcję tramwajową ul. Ogólnej. Miejskie choinki pojawiły się z kolei na starówce, przy „Światowidzie” i na Placu Dworcowym.

- Montaż iluminacji wykonują wspólnie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Tramwaje Elbląskie - informują urzędnicy.

Jak podoba Wam się tegoroczne wydanie świątecznego Elbląga? Waszym zdaniem to hit czy kit? Tradycyjnie zachęcamy do głosowania i komentowania.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama