UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bezpieczna depilacja – koniec Twoich problemów

2010-02-12
14:48
Bezpieczna depilacja – koniec Twoich problemów

Nadmierne owłosienie ciała jest przyczyną wielu kompleksów i frustracji. Usuwanie owłosienia metodami takimi jak golenie, depilacja mechaniczna czy usuwanie woskiem daje krótkotrwałe efekty, a długoterminowo jest też kosztowne.

Epilacja IPL to najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła. Jest całkowicie bezbolesna, krótkotrwała, nie powoduje skutków ubocznych. Zabiegi powtarzamy średnio co miesiąc. Rezultaty przynosi powtórzenie epilacji 5-7 razy.
      
       Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz obszarów na ciele pacjenta. Zwykle trzeba wykonać serię 4-6 zabiegów. W zależności od grubości i koloru włosów 2 dni - 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków. Ciemniejsze i grubsze włosy wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie. To nowe urządzenie pozwala usunąć włosy rosnące na różnych głębokościach. Podczas każdego zabiegu epilacji usuwane jest przeciętnie 20 - 30% włosów.
      
       System IPL wykorzystuje energię światła do zniszczenia mieszków włosowych. Urządzenie emituje światło o dużej energii, które jest absorbowane przez melaninę , co wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która niszczy włos wraz z mieszkiem włosowym. Podczas swego życia włosy rosną w trzech fazach:
       1.wzrostu (anagen)
       2.przejściowym (catogen)
       3.spoczynku (telogen)
      
       IPL niszczy włosy jedynie w fazie wzrostu. W zależności od indywidualnych skłonności do nadmiernego owłosienia, całkowite usunięcie włosów na danej powierzchni następuje po min. 3-4 zabiegach. Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy pacjent stosował inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.
      
       Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa. Jeśli zabieg był skuteczny kolejny odrost pojawi się po czasie zgodnym z cyklem wzrostu włosów danego pacjenta, dla danego obszaru. Zwykle stosujemy następujące zasady:
       - na twarzy i szyi wykonujemy co 4-6 tygodni
       - na pozostałych obszarach ciała wykonujemy co 6-8 tygodni.
      
       Następne zabiegi wykonujemy, gdy pojawi się kolejny wzrost włosów, jest to uzależnione od indywidualnych cech. Czas pojawienia się kolejnej partii włosów wraz z kolejnymi zabiegami wydłuża się. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i niewielkie strupki, czy też niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do kilku tygodni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.depilacja.elblag.pl.
      
      
-------------------- Reklama--------------------
Magdalena Z.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl