UWAGA!

Czas na bezbolesną i trwałą depilację

2009-10-16
12:40
Depilacja laserowa.
Depilacja laserowa.

Klasyczne metody depilacji typu golenie, usuwanie mechaniczne, czy depilacja woskiem mają jedną cechę wspólną - nie dają trwałych efektów! Natomiast epilacja IPL to nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która jest absolutną nowością w Polsce.

Nadmierne owłosienie ciała jest przyczyną wielu kompleksów i frustracji. Usuwanie owłosienia metodami takimi jak golenie, depilacja mechaniczna czy usuwanie woskiem daje krótkotrwałe efekty, a długoterminowo jest też kosztowne.
        Epilacja IPL to najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia za pomocą impulsu pulsacyjnego światła. Jest całkowicie bezbolesna, krótkotrwała, nie powoduje skutków ubocznych. Zabiegi powtarzamy średnio co miesiąc. Rezultaty przynosi powtórzenie epilacji 5-7 razy.
       Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz obszarów na ciele pacjenta. Zwykle trzeba wykonać serię 4-6 zabiegów. W zależności od grubości i koloru włosów 2 dni - 4 tygodni po zabiegu, na skórze powinny się pojawić „łyse” obszary. Przez cały ten czas, powinno mieć miejsce wysuwanie się włosów z mieszków.
       Ciemniejsze i grubsze włosy wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie. To nowe urządzenie pozwala usunąć włosy, rosnące na różnych głębokościach. Podczas każdego zabiegu epilacji usuwane jest przeciętnie 20-30 proc. włosów.

 


       System IPL wykorzystuje energię światła do zniszczenia mieszków włosowych. Urządzenie emituje światło o dużej energii, które jest absorbowane przez melaninę , co wiąże się z przekazaniem dużej ilości energii, która niszczy włos wraz z mieszkiem włosowym.
       Podczas swego życia włosy rosną w trzech fazach:
       1. wzrostu (anagen)
       2. przejściowym (catogen)
       3. spoczynku (telogen).
       IPL niszczy włosy jedynie w fazie wzrostu. W zależności od indywidualnych skłonności do nadmiernego owłosienia, całkowite usunięcie włosów na danej powierzchni następuje po min. 3-4 zabiegach.
       Aby zabieg się udał, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. W przypadku, gdy pacjent stosował inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.
       Przerwy między zabiegami oparte są tylko na cyklu wzrostu włosa. Jeśli zabieg był skuteczny kolejny odrost pojawi się po czasie zgodnym z cyklem wzrostu włosów danego pacjenta, dla danego obszaru.
       Zwykle stosujemy zasadę, że pierwsze trzy zabiegi wykonujemy na twarzy i szyi co 4-6 tygodni, a na pozostałych obszarach ciała wykonujemy co 6-8 tygodni. Następne zabiegi wykonujemy, gdy pojawi się kolejny wzrost włosów, jest to uzależnione od indywidualnych cech. Czas pojawienia się kolejnej partii włosów wraz z kolejnymi zabiegami wydłuża się.
       Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i niewielkie strupki, czy tez niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymać do kilku tygodni. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.depilacja.elblag.pl.
       Zapraszamy na bezpłatne konsultacje Panie i Panów.
      
      

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w pasażu handlowym PortElu.

      
---------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej