UWAGA!

Dla przyszłych mam

Elbląg, Przyszłe mamy brały już udział w zajęciach plastycznych, podczas ktorych wykonywały witraże
Przyszłe mamy brały już udział w zajęciach plastycznych, podczas ktorych wykonywały witraże

W najbliższą niedzielę 28 września w centrum kultury Światowid odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Mamusie na maxa”. Panie, które oczekują potomstwa, będą mogły wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Marty Osowskiej - Utrysko oraz wziąć udział w sesji fotograficznej. Początek o godz. 19.

„Mamusie na maxa" to cykl spotkań zrealizowanych z myślą o przyszłych mamach.
     - Masz huśtawkę nastrojów? Obawiasz się zmiany swojego wyglądu w ciąży? Czujesz strach, że nie dasz sobie rady jako matka? Twój partner Cię nie rozumie? Przyjdź do nas, sprawimy, że będziesz czuła się wspaniale – przekonują organizatorzy, czyli centrum kultury Światowid i Stowarzyszenie Jantar. - Nasz projekt to atrakcyjna, nowoczesna, oferta artystyczna, edukacyjna i terapeutyczna dla przyszłych mam. To możliwość do swobodnego dzielenia się swoimi emocjami z innymi kobietami oraz swymi życiowymi partnerami.
     Cykl obejmuje: przegląd filmowy w kinie Światowid „Będziemy mieli dziecko"; warsztaty masażu (dla kobiet w ciąży i ich partnerów); zajęcia plastyczne; koncert fortepianowy - relaksacyjne i terapeutyczne właściwości muzyki; sesję fotograficzną pn. „Oczekiwanie - pierwsza lekcja miłości" - spotkanie z fotografem i wizażystką; seminarium „W oczekiwaniu na dziecko - problemy i potrzeby przyszłych matek".
     Podczas ostatniego spotkania przyszłe mamy wzięły udział w zajęciach plastycznych pn. „Ozdoby pokoju dziecinnego", podczas których wykonywały witraże.
     - Uczestnictwo w tego typu zajęciach daje możliwość wymiany doświadczeń, opinii na temat przebiegu ciąży i porodu – mówiła jedna z uczestniczek. - A to bardzo podbudowuje kobietę, która nie do końca wie, co ją czeka. To jest bardzo ważne żeby osiągnąć taki wewnętrzny spokój.
     
     Harmonogram kolejnych spotkań:
     28 września godz. 19 - koncert fortepianowy Marty Osowskiej - Utrysko oraz sesja fotograficzna. Koncert odbędzie się w Galerii Nobilis, na II piętrze w Światowida
     3 października godz. 18 - projekcja filmu „JEDWABNA OPOWIEŚĆ"
     17 października godz. 18 - warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO" - ceramika
     18 października godz. 14 - nauka masażu relaksacyjnego oraz sesja fotograficzna z udziałem wizażystki
     24 października godz. 18 - warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO" - ceramika
     7 listopada godz. 18 - projekcja filmu „JUNO"
     22 listopada godz. 13 - warsztat plastyczny „OZDOBY POKOJU DZIECIĘCEGO" - witraż
     29 listopada godz. 14 - seminarium „W OCZEKIWANIU NA DZIECKO - PROBLEMY I POTRZEBY PRZYSZŁYCH MATEK" oraz wernisaż wystawy „OCZEKIWANIE - PIERWSZA LEKCJA MIŁOŚCI"
     - W charakterze prelegentów wystąpią: ginekolog - położnik, psycholog, dziennikarz czasopisma o tematyce związanej z macierzyństwem oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz kobiet. Prelekcje wygłoszą również dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert oraz prezes Stowarzyszenia Jantar Antoni Czyżyk - dodaje Aleksandra Bednarczuk, koordynator projektu.
     Zapisy prowadzą: Aleksandra Dworzyńska pod numerem tel. (055) 611-20-56, 50 fax (055) 611-20-60, email:aleksandra.dworzynska@swiatowid.elblag.pl oraz Aleksandra Bednarczuk pod numerem tel. 055 611-20-59, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
     Patronat Honorowy nad projektem objęła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
     Projekt finansowany jest ze środków Grupy AXA w ramach programu "AXA - Wspieramy mamy".
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama