UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kobiety mają głos

 
Elbląg, Kobiety mają głos

W środę, 20 czerwca o godz. 16:30 w Ratuszu Staromiejskim (sala 300, III p.) odbędzie się spotkanie Sprawa kobiet. Gośćmi spotkania będą prof. Alicja Chybicka, profesor nauk medycznych, Izabela Leszczyna, polska polityk, Anna Nems, polska działaczka samorządowa, Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, polska polityk i Elżbieta Radziszewska, polska lekarka i polityk.

- prof. Alicja Chybicka, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji. Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W 2007 wybrano ją na prezesa Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, została też członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, członkinią Polskiej Akademii Nauk, rady Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz (od 2012) członkinią rady programowej Fundacji Mam Marzenie.
      
       - Izabela Leszczyna, polska polityk, nauczycielka, samorządowiec, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji, od 2013 do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów.
      
       - Anna Nems, polska działaczka samorządowa, przedsiębiorca i polityk, była wiceprezydent Zawiercia. Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, w 2015 wiceminister gospodarki.
      
       - Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, polska polityk, urzędniczka samorządowa, w latach 2006–2011 przewodnicząca rady miejskiej w Wałbrzychu, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji.
      
       - Elżbieta Radziszewska, polska lekarka i polityk. Od 1997 posłanka na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji , w latach 2008–2011 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, w latach 2014–2015 wicemarszałek Sejmu VII kadencji.
      
       „Sprawa Polek” to pomysł na rozmowę z kobietami. Będziemy we wszystkich regionach Polski, żeby dowiedzieć się, co kobiety sądzą o ważnych dla nich sprawach. Zarówno Sejm, który jest otoczony barierkami, kordonami Policji, w którym od dwóch lat nie ma miejsca na debatę i spory, w którym niemal każdego dnia łamany jest regulamin Sejmu, dobre obyczaje, a opozycja karana, ani też protestacyjne marsze nie są dobrymi miejscami do takich dyskusji.
      
       Okazja na taką rozmowę jest szczególna: w tym roku świętujemy nie tylko 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także setną rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. Dziś mało kto o tym pamięta, ale Rzeczpospolita była jednym z pierwszych krajów Europy, który rozpoczął proces politycznego równouprawnienia. Nadszedł czas, by do wielkiej społecznej debaty, debaty o pozycji kobiet i wzmacnianiu roli kobiet w społeczeństwie powrócić.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama