UWAGA!

Marsz Amazonek 2010

 Elbląg, Marsz Amazonek 2010
fot. Anna Dembińska

Kilkaset osób, wśród nich Amazonki m.in. z Elbląga, Kaliningradu, Iławy i Olsztyna, przeszło ulicami Elbląga, by przypomnieć wszystkim kobietom, jak ważny jest problem raka piersi i podkreślić jednocześnie, jak piękne jest życie. Zobacz zdjęcia.

Pochód rozpoczął się pod Urzędem Miejskim w Elblągu. W przemówieniu Pani Alicji Tomczyk nie zabrakło słów podziękowania dla elbląskich władz, ale także wielu osób współpracujących ze Stowarzyszeniem. Głos zabrała również przedstawicielka Amazonek rosyjskich, które od lat działają w porozumieniu z paniami z Elbląga. Wszyscy przybyli otrzymywali różowe wstążeczki i balony rozdawane przez młodzież z elbląskich szkół, głównie z Zespołu Szkół Technicznych. Panie dostawały piękne róże przyniesione na marsz przez Panią Knedler. Amazonki wraz z innymi uczestnikami marszu przeszły na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie w niebo wypuszczono pęki różowych balonów.
       Następnie, w sali kina Światowid, odbyła się prezentacja filmu dotyczącego zarówno elbląskich amazonek, ich wspomnień i doświadczeń, jak i profilaktyki i samobadania. Były nagrody i listy gratulacyjne. Wśród nagrodzonych była Alicja Tomczyk, prezeska elbląskiego Stowarzyszenia, która otrzymała kryształowy Łuk, symbol amazonek. Nie zabrakło także referatów lekarzy związanych ze stowarzyszeniem. „Nie spodziewałam się aż tak uroczystego i wzruszającego spotkania. Było naprawdę pięknie” powiedziała jedna z Amazonek przybyłych na marsz.
      
       Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Jej portEl

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • moja matka dostała list-zaproszenie, tak jak za pewne wiekszosć kobiet, na mammografie w wojewódzkim szpitalu w Elblągu. Problem w tym, ze jest utródniony dostep do lekarza. nr telefonu nie odpowiada albo jest ciagle zajety. Musialem interweniować w Olsztynie. Bo gość odpowiedzialny za rejestracje powiedzial ze moze mi sie uda matke zarejestrować we środe. Paranoja. Dla kogo mammografia?
  • To fakt. Aby się zarejestrować do badania mammograficznego, trzeba osobiście pójść do szpitala na Królewiecką i panie rejestrują na listopad. Dodzwonić się nie można. Spędziłam kilka dni przy słuchawce. Ten numer: 55 23-95-880 begin_of_the_skype_highlighting              55 23-95-880      end_of_the_skype_highlighting przysłany przez NFZ w Olsztynie nie odpowiada.
Reklama