UWAGA!

Po czym poznać dobrego fryzjera?

 Po czym poznać dobrego fryzjera?

Rola fryzjera w ostatnich latach zmieniła się; dobry fryzjer to nie tylko stylista, kolorysta, ale i doradca, ekspert od włosów. W pewnym sensie fryzjer powinien czuć się odpowiedzialny za to, co klientka nosi na głowie. Klientka wręcz oczekuje od fryzjera porady na temat pielęgnacji włosów.

Wczoraj byłam w salonie fryzjerskim i mimowolnie stałam się świadkiem scenki, która odgrywała się między fryzjerką a klientką, na fotelu, po umyciu włosów. Fryzjerka rozczesując klientce włosy, zapytała ją, jakich kosmetyków używa w domu?Na to dość ogólne pytanie, klientka doprecyzowała czy chodzi o kosmetyki do twarzy czy włosów (no cóż, wielu fryzjerów w dalszym ciągu nie doradza klientkom jak dbać o swoje włosy, dlatego też pytanie klientki jakoś mnie nie zdziwiło). Dalej rozmowa potoczyła się w kierunku kondycji włosów klientki, które po zdiagnozowaniu okazało się, że są suche i delikatne. Następnie, na konsoli pojawiły się szampon i odżywka, które fryzjerka zaleciła stosować w domu.
       Rola fryzjera w ostatnich latach zmieniła się; dobry fryzjer to nie tylko stylista, kolorysta, ale i doradca, ekspert od włosów. W pewnym sensie fryzjer powinien czuć się odpowiedzialny za to, co klientka nosi na głowie. Powiem więcej, klientka wręcz oczekuje od fryzjera porady na temat pielęgnacji włosów, co deklaruje ponad 90% z ankietowanych (na podstawie badań własnych, przeprowadzonych w Salonach Expert L’Oréal Professionnel w 2010 roku).
       Bo gdzie jeszcze możemy się dowiedzieć na temat stanu i kondycji swoich włosów, jeśli nie u fryzjera? W drogerii?
       Po czym zatem poznać dobrego fryzjera, który profesjonalnie zadba o nasze włosy podczas wizyty w salonie?
       Otóż taki fryzjer zawsze, zanim przystąpi do wykonania usługi, zdiagnozuje naszą skórę głowy i włosy, aby dobrać właściwy szampon oraz zaproponować zabieg pielęgnacyjny w salonie, dzięki któremu włosy odzyskają witalność, zdrowy wygląd, połysk czy też przedłużenie trwałości koloru bądź nawet zwiększenie objętości. Niestety, wiele klientek nawet nie wie, że tego typu usługi można wykonać w dobrych salonach.
       Efekty zabiegów pielęgnacyjnych utrzymują się do 6 – 8 myć, w zależności od firmy i ich zawartości oraz kondycji naszych włosów. Natomiast ich działanie jest natychmiastowe, a uzyskany rezultat można podtrzymać poprzez właściwą pielęgnację domową. Dlatego też dobry fryzjer nie tylko zaproponuje zabieg pielęgnacyjny w salonie, ale też zasugeruje, jaki szampon i jaką odżywkę czy maskę powinniśmy stosować w domu
       Reasumując; wybierając salon fryzjerski, warto zwrócić uwagę, czy fryzjerzy autentycznie troszczą się o nasze włosy, prowadzą diagnozę kondycji skóry głowy i włosów oraz doradzają jak o nie dbać oraz jaka fryzura będzie nam najbardziej pasowała.
       Oczywiście sama usługa musi być perfekcyjnie przeprowadzona, z dbałością o szczegóły. Wtedy efekty są dla nas satysfakcjonujące, mamy piękne, zdrowe włosy.
      
       Iwona Marhulets
       Coach, trener, doradca biznesowy
      

 


       Pani Iwona w ciągu ostatnich 11 lat przeszkoliła ponad 4000 fryzjerów, obecnie jest doradcą do spraw jakości obsługi w Salonie VISAGE Hair Professionals (CH Ogrody – otwarcie już w marcu 2015).
       Prowadzimy rekrutację – szczegółowe informacje znajdują się w tym ogłoszeniu.
       Zapraszamy fryzjerów do współpracy, kontakt: 608 369 000, e-mail: rekrutacja@visage.center
      
       Już dzisiaj zarejestruj się w Strefie Klienta VISAGE Hair Professionals i zyskaj szansę na zaproszenie na uroczysty bankiet, niespodziankę Kerastase lub gwarantowany rabat 30 proc. na pierwszą wizytę. Zapraszamy!
      
      


       ---art. sponsorowany---

      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Jej portEl

Artykuły powiązane tematycznie