UWAGA!

PortEl.pl testuje: jak „wyprasować” zmarszczki

 Elbląg, PortEl.pl testuje: jak „wyprasować” zmarszczki
fot. Anna Dembińska

- Jestem już „po zmianie kodu na czwórkę z przodu”, ale chcę iść przez życie z podniesionym czołem – stwierdziła dziennikarka portEl.pl Agata Janik. Aby uzyskać większy komfort związany z eksponowaniem czoła właśnie, na którym pojawiły się poprzeczne zmarszczki, zdecydowała się na toksynę botulinową. Wizyta w Klinice Medesta okazała się strzałem w dziesiątkę. - Jednego żałuję – przyznała – że nie zrobiłam tego kroku wcześniej. Zobacz zdjęcia.

Każda kobieta chce wyglądać dobrze, a z upływem czasu nawet jeszcze lepiej. Niestety, na drodze do szczęścia stają zmarszczki mimiczne.
       - Na moim czole z wiekiem pojawiły się poprzeczne bruzdy – mówi dziennikarka portEl.pl Agata Janik. - Niby jest to naturalne, bo mięśnie pracują, a skóra z czasem traci swoją elastyczność, jednak trudno mi było pogodzić się z porankami, gdy w lustrze widziałam „fale Dunaju”. Czoło było pofalowane, jakby chciało przypomnieć o całonocnym „zdziwieniu”. Trochę poczytałam o sposobach „prasowania” takich zmian i decyzja była prosta: botox. Oczywiście – zaznacza – nie chciałam mieć wygładzonego czoła jak lalka, które nie wyrazi już żadnej emocji. Myślałam raczej o relaksie dla moich mięśni, by przestały pogłębiać zmarszczki i zwyczajnie odpoczęły. I jeszcze jedno - jestem zodiakalnym Lwem, ale tzw. lwia zmarszczka nadawała mojej twarzy złowrogiego wyrazu. Daleko mi do gołębicy, ale nie chcę straszyć moich rozmówców – Agata Janik żartuje, ale jej praca polega na kontakcie z ludźmi. - Ta zmarszczka również musiała zniknąć.
       Botox to było idealne rozwiązanie problemów ze zbyt „emocjonalną” skórą twarzy. Dzięki zastrzykom botuliny zostaje czasowo wstrzymane przewodzenie impulsów nerwowych pobudzających mięśnie. Impuls nerwowy nie dociera do mięśnia, przez co nie może się on skurczyć. Zarówno mięsień, jak i skóra nad nim są zrelaksowane, dzięki czemu nie powstają zmarszczki, a skóra odpoczywa od marszczenia.
       Jak przyznaje Agata Janik, wizyta w Klinice Medesta okazała się strzałem w dziesiątkę.
       - Dr Małgorzata Hajer najpierw wytłumaczyła, na czym polega zabieg, przeprowadziła wywiad dotyczący mojego stanu zdrowia, przyjmowanych leków etc., a następnie przystąpiła do ostrzykiwania newralgicznych miejsc. Przyznaję – trochę się bałam więc chętnie przystałam na propozycję zaaplikowania znieczulenia miejscowego – (śmiech). - Ukłucia były jednak tak mało odczuwalne – co mogę potwierdzić po doświadczeniu z wizyt kontrolnej – że spokojnie można poddać się temu zabiegowi bez stosowania taryfy ulgowej. Lekki dyskomfort odczuwa się, gdy botulina wypełnia zmarszczkę, ale nie jest to bolesne. Zabieg trwa krótko, ok. 20 minut. Później należy zastosować się do zaleceń m. in. nie korzystać z sauny, unikać masażu twarzy oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Ograniczenia obowiązują jednak tylko przez ok 6 dni.
       Dziennikarka zauważyła różnicę po upływie 24 godzin, a właściwy efekt po ok. dwóch tygodniach.
       - Zgodnie z zapowiedzią pani doktor – mówi Agata Janik. - Po upływie dwóch tygodni ponownie odwiedziłam Klinikę Medesta, by odbyć wizytę kontrolną. Okazało się, że wskazane będą jeszcze trzy ukłucia, które wyrównają zmiany na czole. Moja twarz nie straciła wyrazu – zapewnia dziennikarka – mimika jest zachowana więc twarz wygląda naturalnie. Żałuję tylko jednego – przyznaje - że nie poddałam się takiemu zabiegowi wcześniej.
       Przyjmuje się, że zabiegi można powtarzać nie częściej, niż co 4 miesiące, przeważnie jest to pół roku, a u niektórych osób nawet 9 miesięcy. Powtarzanie zabiegów wynika najczęściej z chęci utrzymania lepszego wyglądu skóry.
       - Pewnie znowu odwiedzę Klinikę Medesta, gdzie z takim profesjonalizmem i troską pochylono czoła nad moim czołem – z uśmiechem stwierdza Agata Janik.

       Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
       Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska
       Elbląg, ul. Legionów 8/C
       kontakt@medesta.pl
       www.medesta.pl
      
       tel. 730 050 050
       tel. 730 730 353
       czynne od pon. do pt. 8.00-18.00. oraz w niektóre soboty

      

       ------------------art. sponsorowany-------------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Jej portEl

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama