UWAGA!

Przyszłe mamy tworzą

W czwartek w Centrum Kultury „Światowid” odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mamusie na maxa!”. Przyszłe mamy uczestniczyły w warsztatach plastycznych wykorzystujących techniki relaksacyjne.

„Mamusie na maxa” to cykl spotkań zrealizowanych z myślą o przyszłych mamach. Organizatorzy oferują bezpłatnie: przegląd filmowy w kinie Światowid „Będziemy mieli dziecko”; warsztaty masażu (dla kobiet w ciąży i ich partnerów); zajęcia plastyczne; koncert fortepianowy - relaksacyjne i terapeutyczne właściwości muzyki; sesję fotograficzną „Oczekiwanie - pierwsza lekcja miłości” (spotkanie z fotografem i wizażystką oraz sesja fotograficzna); seminarium „W oczekiwaniu na dziecko - problemy i potrzeby przyszłych matek”.
     W czwartek przyszłe mamy wzięły udział w zajęciach plastycznych „Ozdoby pokoju dziecinnego”, podczas których wykonywały witraże.
     - Takie spotkania to świetny pomysł, ponieważ dają możliwość uczestniczenia w zajęciach, w których nigdy nie wzięłabym udziału. Pomysł naprawdę jest rewelacyjny i niekonwencjonalny - powiedziała jedna z uczestniczek projektu.
     - Uczestnictwo w tego typu zajęciach daje możliwość wymiany doświadczeń, opinii na temat przebiegu ciąży i porodu. A to bardzo podbudowuje kobietę, która nie do końca wie, co ją czeka. To jest bardzo ważne, żeby osiągnąć taki wewnętrzny pokój. Dziękuję za zorganizowanie takich zajęć - dzieli się wrażeniami inna.
     
     Harmonogram kolejnych spotkań:
     28 września, godz. 19 - koncert fortepianowy Marty Osowskiej oraz sesja fotograficzna
     3 października, godz. 18 - projekcja filmu „Jedwabna opowieść”
     17 października, godz. 18 - warsztat plastyczny „Ozdoby pokoju dziecięcego” - ceramika
     18 października, godz. 14 - nauka masażu relaksacyjnego oraz sesja fotograficzna z udziałem wizażystki
     24 października, godz. 18 0 warsztat plastyczny „Ozdoby pokoju dziecięcego” - ceramika
     7 listopada, godz. 18 - projekcja filmu „Juno”
     22 listopada, godz. 13 - warsztat plastyczny „Ozdoby pokoju dziecięcego” - witraż
     29 listopada, godz. 14 - seminarium „W oczekiwaniu na dziecko - problemy i potrzeby przyszłych matek” oraz wernisaż wystawy „Oczekiwanie - pierwsza lekcja miłości”.
     
     Zapisy prowadzą: Aleksandra Dworzyńska - tel. 055 611 20 56, 50 fax 055 611 20 60, email: aleksandra.dworzynska@swiatowid.elblag.pl oraz Aleksandra Bednarczuk - tel. 055 611 20 59, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
     
     

 


     Patronat honorowy nad projektem objęła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Projekt finansowany jest ze środków Grupy AXA w ramach programu „AXA - Wspieramy mamy”.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama