UWAGA!

Andrzejki z „Pasażerką”

Kino Światowid zaprasza 30 listopada na Andrzejkowy DKF. Podczas tego wyjątkowego wieczoru, który tradycyjnie jest czasem wspomnień o Andrzeju Munku, wyświetlony zostanie jego ostatni, już niedokończony film „Pasażerka”. Początek o godz. 19.

Tradycyjnie Andrzejki w Dyskusyjnym Klubie Filmowym to wspomnienie jego patrona Andrzeja Munka. W piątkowy wieczór (30 listopada) wyświetlony zostanie film „Pasażerka”, którego reżyser nie zdołał dokończyć - dokonał tego Witold Lesiewicz.
     „Pasażerka” to dramat psychologiczny, rozgrywający się w dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie i w obszernych sekwencjach retrospekcji w hitlerowskim obozie koncentracyjnym Oświęcim-Brzezinka. Na pokładzie transatlantyckiego statku pasażerskiego wśród wielu turystów znajduje się małżeństwo: Walter i Liza. W jednym z portów wchodzi na statek kobieta, która przypomina Lizie polską więźniarkę Martę, wywołując lawinę wspomnień.. Retrospektywna część została w całości zrealizowana przez Andrzeja Munka. Jest to wizja odmienna od tradycyjnego wzorca martyrologicznego; nie ma tu szokujących obrazów okrucieństwa i fizycznych cierpień więźniów. Film ukończony po śmierci Andrzeja Munka przez Witolda Lesiewicza.
     Wszyscy obecni tego dnia DKF-owicze mogą liczyć na andrzejkowy klimat, tradycyjne wróżby i ciepłą herbatę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama