UWAGA!

Było wesele, będzie rozwód

 Elbląg, Było wesele, będzie rozwód
Fot. Anna Dembińska

W środę (24 listopada) odbyła się próba generalna przed kolejną, 304. premierą w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, a już od czwartku widzowie będą mogli oglądać na jego deskach „Mój boski rozwód” autorstwa Geraldine Aron. Zobacz zdjęcia z próby.

„… tylko raz się żyje, a nasze małżeństwo jest od lat emocjonalnie umarłe” - takie słowa usłyszała bohaterka „Mojego boskiego rozwodu” od swojego męża, gdy ten oznajmiał jej, że to koniec ich związku. - „Po całym życiu wierności i oddania możecie sobie wyobrazić, co czułam? Prawdziwą ulgę! Prawda jest bowiem taka, że coraz więcej rzeczy przestawałam lubić w moim mężu, np. kształt jego głowy” - komentuje rozstanie Angela, w którą wcieliła się Teresa Suchodolska.

Jednak to wszystko nie jest takie proste i dlatego widzom przypada w udziale przeżywanie z nią kolejnych dni i etapów życia bez męża Maksa vel "Okrągłej głowy". Bohaterka snuje swoją – raczej gorzką - opowieść, nie brakuje w niej jednak momentów, które przywołują na twarz uśmiech. Dodajmy, że jest tu też sporo elementów muzycznych. Reżyserką spektaklu jest Agnieszka Płoszajska.

Przypomnijmy, że ostatnio w teatrze można było obejrzeć „Wesele” Wyspiańskiego.

- Po weselu mamy rozwód i do tego boski - żartował przed próbą generalną Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru. - Monodram to trochę wyższa szkoła jazdy w teatrze, aktor jest sam na scenie, w tym przypadku 1,5 godziny, nie ma partnerów, nie ma chóru, baletu, dialogu, zmieniającej się scenografii – wskazywał Mirosław Siedler.

Jak podaje elbląski teatr, Geraldine Aron jest irlandzką dramaturżką mieszkającą w Londynie. „Mój boski rozwód" był wystawiany w 28 krajach, a w Pradze pobił rekord czternastoletniego nieprzerwanego grania.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama