UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na Off

2012-06-05
Aktualizowany 2012-06-06 08:54
 
Elbląg, Czas na Off

6 czerwca w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się 8. Elbląski Przegląd Teatrów Offowych. Zaprezentuje się pięć grup młodzieżowych.

Grupy młodzieży na co dzień pracujące w różnych środowiskach, z różnymi opiekunami, realizują bardzo podobne przedstawienia, o których z pewnością nie można powiedzieć, że są szkolne... Teatr OFFowy, czyli otwarty, poszukujący swojego charakterystycznego języka wypowiedzi scenicznej, teatr poruszający i porywający widza, ale przede wszystkim teatr autentyczny, skupiający młodych pasjonatów Melpomeny. Organizatorzy ogromnie się cieszą, że poza Elblągiem tym razem zaprezentują się także grupy teatralne z Gronowa Górnego, Gronowa Elbląskiego, Nowego Stawu oraz goście z Kaliningradu i Olehowa.
      
       „Akordeonista” – Teatr EGO z Gimnazjum w Gronowie Elbląskim
       „Młodziutka” grupa 9 dziewcząt, kontynuująca wieloletnie tradycje teatralnej grupy EGO. Zespół w tym składzie pracuje razem od września 2011r. Spektakl „Akordeonista” jest prostą historią o miłości ale jednocześnie wielkim wyzwaniem, jakie stawia przed sobą animacja przedmiotów, czyli teatr lalek. Aktorzy – animatorzy ożywiają za pomocą swoich rąk proste lalki wykonane z drutu i gazet. Nawet zwykłe kawałki papieru mogą pokazywać emocje…
       W spektaklu występują: Karolina Mamczarz, Agata Grenda, Natalia Zalewska, Sylwia Ciosek, Zuzia Cieślik, Klaudia Dzikiewicz, Ala Wójcik, Natalia Kalbarczyk, Weronika Zdżalik
      
       „Nieobecna” – Teatr NA POCZĄTKU – Gimnazjum w Nowym Stawie
       Rodzina niepełna, matka i dwie córki. Mieszkają razem, ale… osobno. Każda z nich żyje w swoim świecie, każda gra inną rolę, jest kimś innym niż być powinna. Dla matki i Bożenki, starszej z córek, problemem jest Marta, najmłodsza.
       Jak do niej dotrzeć? Czy można? Czy trzeba?
       To opowieść bardzo ważna, choć smutna – o niezrozumieniu, pustce i ucieczce w świat marzeń, w pracę, w uzależnienia – w cokolwiek, żeby tylko nie myśleć…
       Autor: Krystyna Chołoniewska
       Muzyka: W spektaklu wykorzystano utwory: „Tango d’amore”, Anna German, „Sleepsong”, SecretGarden
       Adaptacja i reżyseria: Małgorzata A. Jędrzejewska
       Obsada: Babcia – Małgorzata Hornicka, Córka młodsza - Adrianna Jurkowska, Nauczycielka - Kinga Kopońska, Matka – Joanna Łabaj, Psychiatra – Daria Skrzyniarz, Córka starsza - Oliwia Socińska
      
       „Zabawa w ludzi” – GRUPA WARSZTATOWA – Elbląg-Kaliningrad-Olehowo

       Spektakle jest efektem integracyjnych warsztatów teatralnych realizowanych przez Teatralne Studio Młodych Alter Ego z Elbląga, młodzież oraz instruktorów Teatru Integracyjnego Danko z Kaliningradu oraz Społeczny ośrodek rehabilitacji dla młodych osób niepełnosprawnych z osady Olehovo w Obwodzie Kaliningradzkim. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Eurofamilia, w partnerstwie z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego.
       Każdy człowiek bez względu na swoją sprawność intelektualną, fizyczną czy społeczną, czasami może się przyjrzeć sobie samemu… Możemy obserwować swe odbicie w lustrze, możemy oglądać rejestracje video z naszym udziałem, możemy obserwować nasze uczynki w reakcjach innych osób… To niekiedy jest wyjątkowo interesujące i pouczające zajęcie, podobnie jak obserwowanie różnych sytuacji np. podczas spaceru po parku czy gdy jedziemy autobusem…
       Każdy człowiek czasami może być wyjątkowo zmęczony, tak bardzo że nawet najważniejsze życiowe zadania wykonuje mechanicznie. Możemy mieć gorszy dzień w pracy, gdzie także robimy co do nas należy, ale wykonujemy to bardziej z przyzwyczajenia, niż z radością i entuzjazmem. Możemy mieć gorszy dzień w szkole, gdzie jesteśmy obecni fizycznie i tylko tyle…Wszystko może stać się czynnościami mechanicznymi, a niektórzy uczeni dowodzą, że za jakiś czas także sami ludzie ulegną mechanizacji, staną się pół-robotami.
       Opieka artystyczna: Hanna Motyka i Zoja Koczetkowa
       Reżyseria: Tomasz Walczak
      
       „Lekcja według Ionesco w nieco uproszczonej wersji” – Teatr BEZ NAZWY – Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
       Grupa klasy maturalnej powstała na okoliczność zbliżającej się studniówki. W latach wcześniejszych uczniowie brali udział w warsztatach, czy przygotowywali mniej lub bardziej poważne przedstawienia, czy też raczej happeningi. Pomysł pojawił się, gdy trzeba było zaaranżować artystycznie bal studniówkowy. Wychowawca klasy, Dominika Lewicka-Klucznik, zaryzykowała i pojęła decyzję o zrezygnowaniu z tradycyjnych form, jakie na tego typu imprezie dominują. Zamiast poloneza, czy kabaretu ośmieszającego czasem nie wiadomo co, wspólnie z młodzieżą przygotowała nieco skróconą wersję dramatu Eugene Ionesco „Lekcja”.
       I tak dzięki aktualności sztuki widzimy, jak przygotowanie do egzaminów może być rzeczą trudną, czasem wręcz niewykonalną. Matura, bo to do niej odnoszą się aktorzy, jest koszmarem zarówno dla uczennicy, jak i dla profesora. Bawi absurdalność postaci, humoru, sytuacji. W okresie stresu egzaminacyjnego przeraża podwójnie.
       Reżyseria – Dominika Lewicka-Klucznik
       Obsada: Profesor – Konrad Dydziński, Uczennica – Eliza Nowaczyk, Służąca- Marta Jerzykiewicz (maturzyści Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym)
      
       „Baśń o złodzieju czasu” – Teatr PAKT POKOLENIOWY przy Stowarzyszeniu „Razem do celu” w Nowym Stawie

       Pewien Chłopiec podczas wakacji spędzanych u dziadków poznaje historię o Złodzieju Czasu. Ten nieszczęśliwy człowieczek, zwany również Zegarmistrzem, kradnie ludziom czas i przemienia go w części, z których buduje wielki zegar. Legenda głosi, że jak Złodziej ukradnie cały czas, to świat przestanie istnieć. Jak do tej pory nikt nie odważył się przedostać do Krainy Czasu, aby powstrzymać Zegarmistrza, ale chyba najwyższy czas na stanowcze kroki…
       „Odwieczny czas wciąż pogania nas” można usłyszeć w piosence zegarów i jest w tym, niestety, dużo prawdy. Ciągle na nic nie mamy czasu, ciągle jesteśmy w biegu i często kosztem chwil przeznaczonych dla rodziny robimy setki innych rzeczy. A kiedy sobie to uświadamiamy, zwykle jest za późno - raz straconego czasu nie da się już odzyskać…
       Autor: Waldemar Wolański
       Adaptacja tekstu i reżyseria: Małgorzata A. Jędrzejewska
       Scenografia: Małgorzata A. Jędrzejewska, Krzysztof Kucharczyk
       Muzyka: Andrzej Chlebowski
       Nagrania: Bartek Ossowski
       Obsada: Złodziej Czasu – Adam Buszman, Wnuk – Brajan Kaczmarski / Piotr Buszman, Babcia – Bożena Buszman, Dziadek – Tomasz Witkowski oraz Katarzyna Bajorska, Andrzej Chlebowski, Fabian Jurczak, Iwona Jurczak, Aleksandra Kaczmarska, Klaudia Kaczmarska, Izabela Kozłowska, Mariola Niewczas, Julia Potoczek.
      
       Przegląd odbędzie się 6 czerwca o godz. 17 na Dużej Scenie elbląskiego teatru. Cena biletu: 10 zł.
      
      
Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama