UWAGA!

„Deska” dla amatorów

2010-05-11
Aktualizowany 2010-05-24 08:44
Elbląg, Deskoludek - maskotka festiwalu
Deskoludek - maskotka festiwalu

W czerwcu odbędzie się druga edycja Festiwalu Amatorskich Zespołów Teatralnych „Deska”. Na profesjonalnej scenie u Sewruka zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne w województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Zgłoszenia chętnych przyjmowana będą do 25 maja.

Głównym celem Festiwalu jest zachęcanie dzieci i młodzież do prezentacji własnych dokonań artystycznych z zakresu twórczości teatralnej i spróbowania swoich sił w realizacji widowiska na prawdziwej teatralnej scenie.
       - Misją jest doskonalenie świadomości poruszania się w przestrzeni scenicznej oraz umiejętności komunikowania się z otoczeniem – dodaje Izabela Piskorek ze Stowarzyszenia „Teatr z Bliska”. - Festiwal ma również na celu rozwijanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej uczestników i widzów. Konfrontacja zespołów teatralnych daje możliwość wymiany doświadczeń; jest także formą zachęcania uczestników do aktywności kulturalnej.
       Adresatami przedsięwzięcia są amatorskie zespoły teatralne skupiające dzieci i młodzież z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
       Festiwal odbędzie się 12 czerwca roku w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 maja. Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu udzielane są pod nr tel. 606 240 656 lub w Biurze Obsługi Widza Teatru tel. (55) 641-97-00 wew. 391.
       Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z Bliska”, ul. Teatralna 11, 82-300 Elbląg z dopiskiem „DESKA”.
       Lista zespołów zakwalifikowanych oraz szczegółowy program festiwalu zostaną umieszczone na stronie internetowej SAK „Teatr z Bliska” do dnia końca maja.
      
       Organizatorzy: Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z Bliska” oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu przy partnerskim współudziale Szkoły Tańca & Agencji Artystycznej „Broadway“.
      
       Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miejski w Elblągu
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama