UWAGA!

DKF: Lwica

 Elbląg, Kadr z filmu „Lwica".
Kadr z filmu „Lwica".

Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie DKF-u. W czwartek 6 sierpnia pokazany będzie film „Lwica” Pablo Trapero. Początek spotkania o godz. 19.

Pionier jednego z najbardziej interesujących nurtów współczesnego kina, nowego kina argentyńskiego, sięga po różne tematy - od przestępczości i korupcji, po relacje wewnątrzrodzinne.
       Dwudziestoparoletnia Julia, pod zarzutem zamordowania swojego kochanka, trafia do więzienia dla kobiet. Dziewczyna jest w ciąży, więc oddział, w którym zostaje umieszczona pełen jest innych więźniarek, które wychowują tutaj dzieci. Miejsce to rządzi się zupełnie innymi prawami niż reszta więziennych oddziałów i wydaje się, że jest wybawieniem dla Julii, która, choć można się tylko tego domyślać, zdaje się celować w pakowaniu się w przeróżne kłopoty. Dziewczyna celująco przechodzi tu proces resocjalizacji, dojrzewa, uczy się nowych ról i mimo, że na początku nie chciała rodzić dziecka, z czasem zdaje sobie sprawę, że jest ono najważniejszą wartością w jej życiu. To tutaj budzi się w niej lwica , która zrobi wszystko, aby ochronić swojego ukochanego synka. Prawo jest jednak przeciwko niej i Tomas będzie mógł zostać z nią tylko do czwartego roku życia. Jak można się domyślać Julia nie zamierza na to pozwolić.
       Mocne i sugestywne ujęcia to wielka siła tego filmu, a każdy z filmowych kadrów dosadnie wybrzmiewa sprawiając, że obraz ten to dzieło kompletne i choć trochę przewidywalne, to jednak mimo wszystko pełne iskrzących emocji.
      
       Czas trwania filmu to 105 minut. Bilet kosztuje 8 zł.
      
       Tradycyjnie po seansie rozgorzeje dyskusja na temat filmu, a wszystko z poczęstunkiem w tle. Weź udział w sondażu: Jaki cykl filmów tematycznych chcieliby Państwo oglądać na spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Filmowego?
      
      
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama