UWAGA!

DKF: Mój nauczyciel

„Mój nauczyciel" Bohdana Slámy to wzruszająca opowieść o ludziach, którzy pragną miłości, ale są zbyt wystraszeni lub niepewni, by ją dostrzec, gdy pojawia się w ich życiu. Seans odbędzie się tradycyjnie w czwartek (22 października). Początek o godz.19.

- Bogdan Sláma raz jeszcze pokazuje, że czeskie kino potrafi podjąć trudny temat, nie mizdrząc się do widza i nie urabiając go na czeski spleen. Jednak „Mój nauczyciel" grzęźnie w ideologicznych schematach – czytamy w recenzji Michała Burszta z Filmweb.

 


       Petr jest nauczycielem biologii. Zachęca swoich młodych podopiecznych, aby poznawali bogactwo natury, a przez to i samych siebie. Jednak nie zdaje sobie sprawy, jak wiele musi jeszcze dowiedzieć się o sobie i swoich pragnieniach, przed którymi ucieka. Zostawiając rodziców i wszystkie niespełnione miłości w Pradze, jedzie do wiejskiej szkoły. Tam zaprzyjaźnia się z Marie i jej nastoletnim synem, Ladą. Wkrótce między tą trójką rodzą się silne emocje – Marie pragnie Petra, on pragnie Lady, a Lado... Te uczucia zaważą na całym ich życiu.
      
       Scenariusz i reżyseria: Bohdan Sláma. Dramat czesko-francusko-niemiecki z 2008 roku. Czas trwania: 113 min. Opis dystrybutora filmu. Rezerwacja biletów: 055 611 20 68, 76. Cena biletu: 8 zł.
      


      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama