UWAGA!

DKF: Papierowy żołnierz

2009-12-14
Aktualizowany 2009-12-17 10:26

To już ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w tym roku. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć film Aleksieja Germana Jr - „Papierowy żołnierz”. To zwycięzca tegorocznego Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Seans odbędzie się w najbliższy czwartek (17 grudnia). Początek spotkania o godz. 19.00.

Film przedstawia tragedię Daniela Pokrowskiego - lekarza, który był częścią pierwszego zespołu radzieckiego Cosmonauts, działającego w ramach przygotowań do pierwszego lotu człowieka w przestrzeń kosmiczną. Główny bohater, zaangażowany w konflikt między dwoma kobietami, które go kochały, równocześnie poświęcał się całości przygotowań do wykonania zadania. To sprawia, że wybór może być istotną przyczyną utraty szczęścia, honoru lub nawet własnego życia...
       Opowieść o kilku tygodniach życia i pracy doktora Daniela Pokrowskiego, pracownika Bajkonuru, który uczestniczy w programie przygotowawczym dla przyszłych kosmonautów. Daniel rozdarty jest między Moskwą a Bajkonurem, między żoną, piękną i wytworną Niną, a prostą i mało atrakcyjną kazachską kochanką Wierą.

 

Nie potrafi wybrać, na którym życiu, ani na której kobiecie naprawdę mu zależy. Zadręcza się również losem swoich podopiecznych. Ma świadomość, że za którymś kolejnym razem, w imię wyższych racji, jego mocodawcy zaryzykują, a część odpowiedzialności za nieuniknioną śmierć młodego pilota spadnie na niego.
      
       Reżyseria: Aleksiej German Jr
       Gatunek: dramat/romans
       Produkcja: Rosja, 2008
       Czas trwania: 118 min
       Cena biletu: 8 zł
       Opis dystrybutora filmu
       Rezerwacja: 055 611 20 68, 76.

      

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama