UWAGA!

DKF: Służąca

Elbląg, DKF: Służąca

W czwartkowy wieczór (28 stycznia) o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem obejrzymy „Służącą” w reżyserii młodego chilijskiego twórcy Sebastiana Silvy. Tradycyjnie przed seansem, krótkie wprowadzenie, a po filmie burzliwa dyskusja.

Po 23 latach pracy Raquel żyje wyobrażeniem, że jest nie tylko służącą, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Valdesów. Pewnego dnia pani domu postanawia zatrudnić drugą kobietę do pracy, uważając, że Raquel jest przepracowana. Ta jednak odbiera to jak "zamach" na swoją pozycję. W obawie przed utratą swojej dotychczasowej, uprzywilejowanej roli, robi wszystko, aby pozbyć się nowej współpracowniczki. Mocno uczepiła się rodziny Valdesów, którą nazywa "swoją rodziną", i jej ostra rywalizacja z innymi pokojówkami obnaża w niej to, co najgorsze. Wszystko zmienia się wraz z przybyciem bardzo energicznej Lucy, której entuzjazm i pogoda ducha przynosi odmianę w życiu Raquel.
      
       Scenariusz: Sebastian Silva, Pedro Peirano. Reżyseria: Sebastian Silva. Obsada: Catalina Saavedra, Claudia Celedon, Alejandro Goic. Gatunek: dramat. Produkcja: Chile 2009. Czas trwania: 98 min. Cena: 8 zł. Opis dystrybutora filmu.

       Rezerwacja telefoniczna: 055 611 20 68, 76.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama