UWAGA!

DKF: W stepie szerokim

Elbląg, Plakat z filmu.
Plakat z filmu.

Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W czwartek 25 czerwca pokazany będzie film trójmiejskiego twórcy Abelarda Gizy - „W stepie szerokim”. W spotkaniu uczestniczyć będzie trzech gości: Mateusz Jemioł, Tomek Zasada i Michał Giorew. Początek o godz. 19.

Głównym bohaterem filmu jest Romek, dwudziestopięcioletni absolwent wyższej uczelni, który trudni się tymczasowo roznoszeniem ulotek w stroju wielkiej marchewki. Pewnego dnia, w wyniku niespodziewanego zamieszania, staje się świadkiem porachunków dwóch grup tajemniczych osobników. Jak by tego było mało, w trakcie ucieczki z miejsca zdarzenia, ktoś robi mu zdjęcie... A to jedynie początek kłopotów!
       Akcja toczy się w większości na jednym z gdańskich blokowisk. W filmie nie brakuje humoru sytuacyjnego i słownego oraz ciekawych obserwacji polskiej rzeczywistości. Jak zwykle u Abelarda Gizy, dużą siłą opowiadanej historii jest oryginalność i zawiłość scenariusza. Film obfituje również w dużą ilość bardzo ciekawych postaci, których losy komplikują się i splatają w najbardziej nieoczekiwanych momentach.
       Scenariusz i reżyseria: Abelard Giza. Obsada: Marcin Borchardt, Marek Richter, Wojciech Tremiszewski, Jakub Drewa, Krzysztof Matuszewski, Dariusz Siastacz. Polska 2007.
       Dzięki sukcesom swoich poprzednich produkcji, Abelardowi udało się namówić wielu uznanych trójmiejskich aktorów do zagrania mniejszych lub większych ról w swoim nowym filmie. Na ekranie zobaczymy m.in. Marka Richtera, Dariusza Siastacza i Krzysztofa Matuszewskiego. Obok nich, występują również młodzi aktorzy - zarówno amatorzy jak i studenci szkół filmowych - w tym, odtwórca głównej postaci - Marcin Borchardt.
       W czwartkowym spotkaniu DKF uczestniczyć będzie trzech gości: Mateusz Jemioł, Tomek Zasada i Michał Giorew.
       - Ten ostatni to montażysta filmu „W stepie szerokim”, dwaj pozostali są reżyserami „Dla Ciebie i ognia” - innego filmu niezależnego, który prezentowaliśmy w majowym DKF-ie, a który zachwycił klubowiczów – wyjaśnia Natalia Klonowska z kina Światowid.
       Bilet kosztuje 8 zł.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama